Rusya Başbakanı Dmitry Medvedev Gaidar’da düzenlenen bir foruma katıldı. 2018 yılında yaşanan ayı piyasasının Bitcoin’i ortadan kaldırmak için bir neden olmadığını açıkladı. Rus haber ajansı TASS, konferansın tüm ayrıntılarını aktardı.

Rusya Kriptolara Karşı Sıcak

Medvedev: “Mevcut kripto pazarının durumu, dünya pazarı gündeminde ki en önemli sorunlardan birisi. Eşitsizliğin giderek artması sebebiyle finansal sektörün dönüşmesi şart. Bitcoin ve blok zinciri teknolojisi ise bu dönüşümü sağlayacak yegane teknoloji. Ayı piyasasının yaşanması bu teknolojiyi gömmek için bir neden olamaz.”

Rusya Başbakanı, kripto pazarını yakından takip ettiğini ve blok zinciri teknolojisinde ki gelişmeleri de izlediğini aktardı. Rusya dijital ekonomiye geçmek adına kalıcı çözümler geliştirmeye çalışıyor. Şuanda mevcut finans sektörünü daha dijital ve güvenli hale getirmek için tek teknoloji blok zinciri. Bu sebeple bu tarz planları olan ülkeler blok zincirine karşı olumlu yaklaşıyorlar.

Rusya Finansal Piyasalar Komite Başkanı, Şubat ayı içerisinde kripto düzenlemesi ile ilgili toplanacaklarını açıklamıştı. “Dijital Finansal Varlıklar Üzerine” adında ki taslak çalışması birçok finansal kuruluş tarafından beğenilmişti. Çalışma şuanda taslak aşamasında ve Medvedev’in onayını bekliyor. Taslak çalışmasının borsaları, madencileri ve finansal teknoloji şirketlerini içerdiği gelen bilgiler arasında.

Rusya gibi dünyanın önde gelen devletin Başbakanının bu tarz bir açıklama yapması ise topluluklar tarafından olumlu karşılandı. Bu durum Rusya’nın kripto para alanında çok daha aktif olacağını garantiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here