Kripto paraların en değerli birimi olan Bitcoin hakkında tartışmalar devam ederken, dünyanın farklı köşelerinden bu yeni teknolojiye dair hoş haberler geliyor. Normalde bozuk paralarla ödeme yapılan bu şeker makinesi, Bitcoin ile elektronik ödeme desteği sunuyor.

Kripto paralar, bağımsız ekonomi düzeninin inşası için yüzyılın en büyük buluşlarından birisi olan Blok Zinciri teknolojisinin ürünlerinden sadece birisi. Idareli açıdan hala tartışmalara konu olsalar da, o kadar fazla uzman onların gelecekte yaygın bir şekilde kullanılacağından belli. Şimdilerde birer yatırım arabulucu olarak görülen kripto paralar, gelecekte cebimizdeki somut paraların yerini almaya geliyorlar. 

İnsanların somut bir varlığı olan ve maddiyat teşkil eden kağıt ve demir parçalarından uzaklaşması birazcık vakit alacak. Sonuçta hala zeki telefonlara bile fazla dominant olamıyoruz. Ayrıca maddesel paraları terk etmek, o kadar fazla çalışma şeklini de tarihe gömecek. Örneğin otomatlara madeni para atmayacak, yalnızca bir barkod okutarak telefonlarımızdan ödemeler yapacağız. 

Bu şeker makinesi ise sözünü ettiğimiz dönüşümün bir parçası olarak Bitcoin ödemesiyle çalışıyor:

Kaynak : https://thenextweb.com/hardfork/2018/05/29/candy-dispenser-bitcoin/#

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here