Kripto para madenciliği oldukça emek isteyen ve bir o kadar da risk içeren bir alandır. Az çok mining işlemlerini bilen daha önce yapmış kişiler bilir ki risk ve para kazanma duygusu bu işin olmazsa olmazları arasındadır. Elbette her geçen gün yeni yöntemler korunma yolları çıkıyor. Bugün ise sizlere basit ama bir o kadar da etkili olabilecek madencilik yaparken nasıl korunacağınızı öğretecek bilgiler vereceğiz.

Siber saldırılar artık sadece bilgisayarları hedef almıyor. Akıllı cihazları hatta internetin ulaştığı her yeri hedef alıyorlar. Bitcoin madenciliği yapanlara ise sadece bir kaç bilgi vererek şuandakinden daha fazla korunaklı bir mining işlemi yapmalarını sağlayacağız.

Her Dosyayı İndirmeyin

Bir resim ya da ufak boyutlu bir dosya ne olur bunu indirsem demeyin. O dosya ya da görselin içerisindeki art niyetli virüsler bilgisayarınıza zarar verebilir. Özellikle milyar dolar hacmi olan kripto para işi yapıyorsanız kesinlikle bilinmeyen her türlü resim yada dosyadan uzak durun.

Virüs Programı Kullanın

Her zaman bilgisayarınızda güvenilir bir virüs programı olsun. İşinizi riske atmak istemiyorsanız kesinlikle lisanslı bir virüs programı ile bilgisayar kullanıcısı olun.

Bilinmeyen Mailleri Açmadan Silin

Hepimizin mail adresine bilinmeyen çok sayıda mailler gelir. Mining yapıyorsanız kesinlikle bu mailleri açmayın. Direkt olarak silin ve yolunuza bakın.

Her Siteye Girmeyin

İnternet mecrası derin bir kuyu, neler getireceği hiç belli değil. Her internet sitesinde yararlı bilgiler ve yazılımlar yok. Sizde bunun farkında olun ve her siteye girmeyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here