Azultec şirketi kripto para madenciliğinde düşük enerji tüketimi ile yüksek verim elde etmeyi hedefleyen bir şirket. Bu doğrultuda birçok proje geliştiren şirket çeşitli alternatif enerji kaynakları ile madenciliği hedefliyor.

Şirketin yenilenebilir enerji ile ve üretilen ısının 2/3’ünü yeniden kullanmak için tasarladığı cihazlar var.

Bitmain, Ebang ve Canaan gibi şirketler sektörün neredeyse tamamına hakim madencilik donanım üreticileri. Azultec gibi şirketler ise yılda 1-2 kez ürettikleri projeler ile dikkatleri üzerine çekiyorlar. Alman merkezli bir şirket olan Azultec, şuanda endüstriyel müşterilere ve iç pazara göre ürün üretimi yapıyor.

Şirketin üretmiş olduğu madencilik donanımları, ekran kartlarını kullanarak birleştiriyor. Hepsi bir arada üretimi hedefleyen şirket geleneksel madencilik yöntemlerinden vazgeçmeyi hedefliyor.

Azultec’in ürettiği donanımlar, kişisel bilgisayarlar için tasarlanan üst düzey su soğutma sistemlerini kullanıyor. Enerji maliyetlerini azaltmak için evlere veya depolara entegre edilen bu aletlerin kendine özel yakıt hücreleri mevcut.

Azultec Cihazları

Cube 300 adı verilen cihaz: 8 adet Nvidia GTX 1070 ekran kartı, 4 GB DDR4 RAM ve 2 TB Harddisk bulunuyor. Güç tüketimi 1450W olan bu cihazlar 310 MHash/s’ye kadar üretim hacmine sahip.

Cube 400 adı verilen cihaz ise: 8 adet Nvidia GTX 1080 ekran kartı, 2 TB Harddisk ve 4 GB DDR4 RAM’e sahip. 2000W’a yakın bir güç tüketimine ve 410 MHash/’ye kadar üretim hacmine sahip.

Her iki bileşende de özel soğutma sistemleri mevcut. Firmanın web sayfasında ise bu cihazların Bitcoin için değil Ethereum için uygun olduğu belirtiliyor. Cube cihazlarının ikinci nesli 2019 yılının ilk çeyreğinde piyasada olacak.

Wizard Machine 300 adı verilen cihaz ise bulut bilişim için giriş seviyesinde bir cihaz. Sıvı soğutmalı kabin ve 8 adet Nvidia GTX 1070 ekran kartına sahip. Cihazda işlem sayısını arttırmak için ise 64 GB RAM mevcut.

Şirketin madencilik faaliyetlerini geliştirmek adına kulelerin verimliliğini optimize etmek ve kendi ekran kartı üretimlerini yapmak gibi hedefleri de mevcut. Cihazlar ilk olarak Las Vegas’da düzenlenecek CES 2019’da tanıtılacak. Şirketin Asya piyasasında da söz sahibi olması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here