Thomas Lee, Fundstrat Global Advisors şirketinin kurucularından ve genellikle Bitcoin hakkında tahmin yapmaktan çekinen bir isim. Bu geleneğini bozarak Bitcoin’in 6 ay içerisinde boğa koşusuna başlayacağını belirterek toplulukları heyecanlandırdı. CNBC’ye verdiği röportajda görüşlerini bildiren Lee, eski bir boğa yatırımcısı. Aralık ayından bu yana pazarda yer almadığını belirten Lee’ye göre önümüzdeki 6 ay içerisinde koşu başlayacak ve bunu günlük hareketliliklerden öğrenmek mümkün.”

Rallinin Başlaması Uzun Sürebilir

Thomas Lee: “Bitcoin’in fiyatı 4000 dolar seviyesinde kaldığı sürece herhangi bir problem yaşanmayacağı gibi yukarıya doğru hareketlerde olacaktır. Ağustos ayındaki günlük hareket ortalaması şuanda yakalanmış durumda. Bitcoin teknik olarak bir boğa piyasasına doğru gidecek fakat bu süreç biraz uzun olabilir.”

Kasım ayında yaşanan yıkımın Bitcoin Cash ve Hash Savaşları olduğunu düşünen Lee’ye göre fiyatların 6000 dolardan 3100 dolara gerilemesi tamamen yatırımcının güveni ile alakalı. Yatırımcılar bu tartışmalardan olumsuz etkilendi ve yatırımlarını büyük oranda düşürdüler ve fiyatlar bu noktalara kadar geriledi.

Aralık 2017 tarihinde fiyatların 20.000 dolara kadar çıkmasının ardından gelen düşüşle birlikte Bitcoin tarihinin en uzun ayı piyasası ile karşılaştı. Fiyatların bu denli artmasının piyasaya zarar verdiği bir gerçek. Yinede 3100 dolarlık fiyatlardan 4000 dolara yaklaşan fiyatlanma gayet olumlu sinyallerin habercisi. Tam tersini düşünen uzmanların sayısı da oldukça fazla. Bazı uzmanlara göre şuandaki fiyatlarda şişik ve Bitcoin’in değeri 3000 dolara kadar düşecek. Hangi analistin haklı çıkacağını zaman gösterecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here