Kripto donanım cüzdanları üreten Ledger, 7 Ocak’da yayınladığı duyuruya göre Bluetooth tabanlı yeni cüzdanını tanıttı. Ledger Nano X adı verilen bu cüzdan, CES 2019 konferansında resmen tanıtıldı. Firma aynı zamanda mobil uygulamanın da çalışmalarının bitmek üzere olduğunu belirtti.

Ledger Mobil Uygulamayı Duyurdu

Yeni yapılan güncellemenin bitmesi durumunda cüzdan işlemleri ve bakiye kontrolü mobil bir cihaz tarafından yapılabilecek. Nano X’in 100 kripto varlığı aynı anda saklama kapasitesinde olacağı da gelen bilgiler arasında. Kısa süre önce bir önce ki cihaz olan Nano S’e gelen güncelleme ile birlikte XMR’de desteklenmeye başlamıştı.

Ekim ayında ise dünyaca ünlü teknoloji şirketi Sony, temassız bir kripto donanım cüzdan projesinin duyurusunu yapmıştı. Cihazın ne zaman çıkacağı belirtilmese de ilk çeyrekte çıkması garanti olarak görülüyor. Cihaz blok zincirinde kripto kaynakları yönetmeye ve özel anahtar oluşturmaya da izin verecek.

Ledger 2017 yılında 1 milyondan fazla cihaz sattığını açıklamıştı. Bu açıklama sonrası ise bu durum Samsung, Google, Sony ve Siemens gibi firmaların dikkatini çekmişti. Pazarda büyük bir talep olduğunu gören birçok teknoloji firması bu alanda projeler yürütmeye devam ediyor.

Yakın zamanda bu firmaların da yeni cihazlarını görebiliriz. Cihazlarda ki tek sorun ise çeşitli yöntemlerle fiziksel olarak hacklenebilmeleri. Kullanıcılar bu cihazları güvenlik hassasiyeti sebebiyle alsa da cihazlar çalınması durumunda güvenli anahtar olmasa bile içerisinde ki varlık çalınabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here