ABD’de kripto para ile ilgili bir anket düzenlendi. 1800’den fazla Amerikalı ile yapılan anketin sonuçları ise oldukça ilginç. Nüfusun hemen hemen her kesimi kripto paralar ile ilgili iyi kötü görüş sahibi. Tabi ki olumlu düşünenlerin yanı sıra olumsuz düşünenlerde mevcut.

Kripto Paralar ile ilgili Anket ve Sonuçları

Anket için 18 ile 80 yaş arasında tam olarak 1800 kişi ile görüşüldü. Ankete katılanların yaş ortalaması 36.8, standart sapma oranı ise %11.

Ankete katılanların %75’inin bu konu hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtiyor. Yine %20 ise ise kripto paraları duyduğunu fakat ilgilenmediğini belirtti. Bu rakamlar iyi gözükse de kripto para tanıtımını yapın dediğinizde sadece %60’lık bir kısım bu soruya cevap verebiliyor.

Ankete katılanların %70’i kripto para piyasasının belirsizlikler içerdiği görüşünde.

Ankete katılanların %70’i kripto para piyasasının belirsizlikler içerdiği görüşünde. Yine %30’u ise kripto paralarda olumlu gelişmeler olduğunu düşünüyor. Bu kesim yine bu konu hakkında gelişmeleri yakından takip ettiğini belirtiyor.

Genellikle boğa piyasası olduğunda birçok kişi yatırımlarını kripto varlıklara aktarıyor. Herkesin amacı ise kısa yoldan zengin olmak. 2018 yılında piyasaya ayıların hakim olması ile birlikte birçok kişi yatırımlarını çekti ve umduğunu bulamadı. Ankete katılanların %58’i ise kripto paraların riskli olduğunu belirterek yatırım yapmayacağını belirtti.

Ankette ki bir diğer görüş ise kripto paraların erkek egemen olduğu. Ankete katılım yapan erkeklerin %43’ü yatırım yaparken bu oran kadınlarda %23.

Anketin genel sonucu ise Amerikalılar kripto paralar hakkında fikir sahibi. Birçok kişi ise belirsizlikler sebebiyle yatırım yapmaktan kaçınıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here