Kripto pazarında yükseliş devam ediyor. Kripto paraların birçoğunun %2 ile %12 arasında büyüme kaydettiğini görebiliyoruz. CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin’in haftalık bazdaki %2,38 büyüme oranını yakalaması olumlu bir gelişme.

Ethereum

Ethereum piyasa değerine göre ilk 50 madeni para arasındaki en güçlü büyümeye sahip. 139 dolara kadar çıkan Ethereum bugün %8 değer kazandı. Haftalık bazdaki artışı ise %15’den fazla. En değerli ikinci kripto para olan Ethereum’un kazancı yatırımcılarını sevindirmeye devam ediyor. Bitcoin’in Cash uzun süredir Ethereum’dan daha pahalı olmasına rağmen Ethereum son artışlar ile birlikte fiyat olarak da BCH’yi geçmeyi başardı.

XRP

XRP’deki dalgalanma ise devam ediyor. 0,31 dolardan işlem gören en değerli 3. kripto para hala daha beklenen seviye olan 0,35 dolara ulaşamadı. Bugün değerini %2,41 arttıran kripto para haftalık bazda da benzer performansı gösterdi.

Bitcoin Cash ve EOS

Bitcoin Cash’de yükselişi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Günlük bazda %5, haftalık bazda da benzer performansa sahip.

EOS ise yerini korumaya devam ediyor. Güne %3’lük değer artışı ile başlayan en değerli 5. kripto para, haftalık bazda %8’lik değer artışına sahip.

24 saatlik süreçte ise BNB %5 ile Stellar ise %3 değer artışı ile dikkatleri üzerine çekti. En değerli 19. kripto para olan Maker ise 562 dolarlık fiyat seviyesini korumaya devam ediyor.

CNBC’de tanınmış yorumculardan olan Brian Kelly Bitcoin’in dibe yakın olduğunu savundu. Kelly’e göre şuanda kripto para dipte ve yukarıya çıkmaması için herhangi bir engel bulunmuyor. Kelly 2019 yılının kripto paraların altın çağı olacağı vurgusunu yapmaya devam ediyor.

Japonya’nın e-ticaret devi Rakuten ise mobil ödemelere Bitcoin’i ekleyeceğini duyurdu.

Çin ve ABD arasındaki ticaret savaşında ise sona yaklaşıldı. İki ülke arasındaki olumlu hava ve müzakere süreci son hızıyla devam ediyor. Bu olumlu hava Çin’in hisse senetlerine de yansımış durumda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here