2017’nin sonunda 20.000 dolara dek yükselen Bitcoin, bu yıl ise tüm büyük kripto paralar gibi düşüş göstererek 6,144 dolar seviyesinde operasyon görmeye başladı.

Kripto para piyasaları geçtiğimiz yıl harika bir çıkış yaşayarak çoğu yeni yatırımcının ortaya çıkmasına neden olmuştu. Bu yıl içerisinde aşamalı olarak düşüş yaşamış kripto paralar, sene içindeki en az seviyeye dürüst ilerliyor. Piyasanın lideri Bitcoin ise % 8,6 düşüşle 6,144 dolardan işlem görmekte.

Kripto para piyasasının liderlerinden biri olan Ethereum ise bir önceki yıla kadar % 11 düşüşle 467 dolar seviyesinde operasyon görmekte. Genel piyasa değeri ise Nisan ayı içerisinde bu yılın asgari değerini görerek 250 milyar dolar seviyesine geriledi.

derhal 259 milyar dolar olan piyasa değerinin, daha artı düşüş yaşayarak 250 milyar doların da altına düşmesi beklenmekte. Daha önce çoğu kez düşüş yaşamış piyasaların, bu değerleri görmesinden sonra tekrardan yükselişe geçeceği belirtildi.

Kaynak : http://markets.businessinsider.com/currencies/news/bitcoin-price-crypto-market-eyes-lowest-level-of-the-year-2018-6-1027311210?utm_source=markets&utm_medium=ingest

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here