Dünya’nın en büyük 20 ekonomisine sahip ülkelerin oluşturduğu G20, bu yıl kripto para birimi pazarı ile ilgili düzenleme planı oluşturmak için görüşmelere başladı. Bu görüşmeler tüm hafta boyunca devam edecek.

CCN’in haberine göre, Mart ayından itibaren Buenos Aires’deki etkinlik kapsamındaki toplantılarda pozitif gelişmeler yaşandı. Bu gelişmelerin başında kripto paralarının öneminin devlet liderleri tarafından tanınması ve pek çok banka prosedürlerinin evrilmesi üzerindeki roller yer alıyor.

Devletin teknolojiyi bir bütün olarak kabul etmesine izin verilmesi için, düzenlemelerin oluşturulmasının önemli olduğunu vurgulayan uzmanlar, bu sayede kripto endüstrisinin kötü amaçlı kişiler tarafından kullanımının engellenmesini, ve kullanıcılarını sahtekarlık ve dolandırıcılıktan kurtarmayı hedefliyor. Ancak G20, önerilen düzenlemenin teknoloji gelişiminin engellenmesine sebep olacak kadar zor olmaması gerektiğine vurgu yaptı. Ayrıca ilk uygulama tekliflerinin Buenos Aires’de haziran ayındaki Maliye bakanları ve Merkez bankası başkanlarının da katılacağı yeni toplantıda sunulacak. 19-20 Nisan’da düzenlenecek 2. Toplantının detaylarını da elimize ulaştıkça paylaşacağız.

2018 Arjantin G20 başkanlığının üç önceliğinden biri, yeni teknolojilerin iş pazarı, büyümeye ve istihdam üzerindeki dahiliyet, adalet ve cinsiyet eşitliği kapsamındaki şu anki ve olası etkileridir. Oybirliğine ulaşılırsa, kripto düzenlemesinin ilk uygulamasının sunulacağı tarihte, yani Haziran ayında, ayrıca kararla ilgili resmi dökümanların da yayımlanması sağlanacak.

Katılımcılarla yapılacak olan toplantıda güncel finansal gelişmeler de değerlendirilecek. Bu sayede küresel ekonominin risklerini belirlenecek, yeterli önlemlerin alınmasını sağlanacak, ve gerçekleşirse gerekli adımlar atılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here