Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, kripto para korsanlarını ihbar edenlere 250 bin dolar vereceğini açıkladı.

Kripto paralara olan ilginin yüksek bir ivme ile artması, siber korsanların da bu alana yönelmesine neden oldu. Siber korsanlar sadece bu yılın başından beri kripto para borsalarından 700 milyon dolar layık kripto para çalmış durumda. Bu durum, yatırımcıların güvenini kaybetmek istemeyen borsaları sert önlemler almaya itiyor.

Zhao Changpeng kadar kurulan ve dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, geçtiğimiz hafta yaptığı yorumlama ile platformunu kasıt alan siber korsanların yakalanmasına tezgâhtar olacak kişilere 250 bin dolar değer kripto para ödemesi gerçekleştireceğini bildirdi.

Pazar günü (dün) gerçekleştirilen açıklamada ‘muhbirlik’ için 10 milyon dolarlık bir bütçe ayırdıklarını bildiren platform, başlattıkları ödül sisteminin diğer platformların da siber korsanlara karşısında aynı önlemler almaları için cesaretlendirici özellik taşıdığını söyledi. Bu ödül sisteminin başarılı olup olmayacağını ise zamanla göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here