Dünyaca ünlü borsalardan Kraken; BCH, XRP, BTC, Ethereum, REP, XMR ve USDT üzerinden kar marjı ticaretini başlatacağını bildirdi. Birçok borsadan benzer haberler geliyor. Borsalar kar marjı ticaretini ve kaldıraçlı işlemleri müşterilerine sunmaya başladılar.

Borsaların bunu yapmasında ki en önemli sebep borsaya olan ilgiyi arttırmak. Forex borsalarında olan kaldıraçlı işlemler ve kar marjı ticaretleri kullanıcılar tarafından da beğeniliyor. Bahsedilen bu kripto paraların ticareti Kraken’in tüm platformlarında aktif hale gelecek. Grafiklerle de desteklenen bu ticaret mobil uygulamada da çalışıyor.

Kraken yayınladığı yazıda: “BCH ve XRP’nin teminat para birimlerini olduğunu unutmayın. Bu, BCH ve XRP bakiyeleri üzerinden karşı teminat pozisyonları açamayacağınız anlamına gelmektedir. Kar marjı ticareti esnasında kullanıcıların öz kaynakları azalacağı için BCH ve XRP’de işlem yaparken kullanıcıların dikkatli olması tavsiye edildi.

Marj Ticareti Avantajları

Borsa yayınladığı yazıda kar marjı ticaretinin avantajlarından da bahsetti. Marj ticareti, yüksek risk içerirken doğru yapılması durumunda daha fazla kar garanti ediyor. Kaldıraçlı fonları korumak adına da büyük zararların olması durumunda teminat pozisyonları otomatik olarak kapatılacak. Bu işlem ise ticarette büyük kayıpların yaşanmasının önüne geçileceği anlamına geliyor.

Kraken, kar marjı ticaretinin yapılmadan önce ilgili rehberlerin dikkatlice okunması gerektiğini de bildirdi. Deneyimsiz yatırımcıların bu ticaretten olumsuz etkilenebileceği uyarısı da yapıldı.

Haziran 2018 tarihinde Kore, Coinone’ın marj ticaretini yasa dışı kumar olarak değerlendirmişti. Japonya’da bu işlemler şuan için yasak. Poloniex ise Ekim ayında ABD’de de ki müşterilerine özel olarak marj ticaretini iptal edeceğini açıkladı.

New York Eyalet Avukatı ise Kraken, Binance ve Gate.io gibi borsaları ihlal sebebiyle eleştirmişti. Kraken’in CEO’su ise bu durumun yanlış bir değerlendirme olduğunu açıklamıştı. Kraken borsası işlem hacmi ile en büyük ilk 20 borsa arasında yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here