Kripto para üzerine ülkemizin siyasal mercilerinde fazla da olumlu bir perspektif olmasa da gelen dedikodular resmi girişimlerin olabileceğini gösteriyor.

Geçtiğimiz dönemlerde bakanlık ve hükümet bazında Bitcoin özelinde vatandaşları uyarıcı nitelikte ve bu herif yatırımlardan uzaktan durulması yönünde açıklamalar gelmişti bildiğiniz üzere. bununla beraber, Türkiye’nin en varlıklı şirketlerinden ikisi olan Sabancı ve Koç Holding’in ortak kripto para pazarına gireceği iddiaları geldi.

Iş adamı Alphan Manas kaynaklı gelen habere kadar, iki şirket kripto para pazarına girmek için zorunlu ön çalışmaları tamamlamış durumda. TCcoin adı bahşedilen kripto para biriminin, holdinglerin gerekli regülasyon çalışmalarını tamamlaması sonrası kullanıma geçirilmesi planlanıyor. Tcc Teknolojileri A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Alphan Manas’ın bu iki şirkete kripto paraların tehlikesiz ve karlı bir yatırım olduğunu belirterek dağıtılmış girişimlerde bulunduğu ve iki şirketten de birincil etapta olumlu yanıt aldığı söyleniyor.

Bu bağlamda birçok alanda ürün satışı gerçekleştiren bu iki şirketin, ürünlerinin satışlarında kripto para kullanımını mümkün kılarak bir nevi ‘Kazan – Kazan’ stratejisi gütmesi bekleniyor. Şüphesiz fakat işin en önemli ayağı yine hükümetin bu projeye ikna edilmesi olacaktır. Sizin de bildiğiniz gibi şu asıl değin bu konuda hiç de sıcak bir yaklaşım olmamıştı. Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce bu proje hayata geçebilecek mi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here