Bitcoin Cash savaşları ile ilgili haberimizi buradan okuyabilirsiniz. Savaşta ki saflar ise gün geçtikçe sıklaşıyor. Çarşamba günü bu savaş piyasaları çökertmiş ve birçok yatırımcıyı zarara uğratmıştı. Fork ise şuan için kesin olarak gözüküyor. Piyasaların ise bu yarayı sarması en az 1 ay sürecektir.

Bitcoin Cash’in madencilik havuzlarının %60’ına sahip olan Craig Wright ise ortalığı kızıştırmaya ve safları sık tutmaya devam ediyor. Attığı Tweette; “Bu yarış, sanılanın aksine kısa sürmeyecek. Bu uzun bir maraton ve kazanan tarafın kim olduğunu aylar sonra göreceksiniz.”

Kripto para dünyasının tanınmış isimlerinden John McAfee ise tuttuğu tarafı açıklayan bir tweet attı. Attığı tweette; “Bu savaşta ki yerimizi çoktan aldık. Aslında kimsenin tarafını belli etmesine gerek yok çünkü Jihan Wu’ya karşı duranlar oyunun gerçeklerini görmeyen aptallardır. Egomun beni yok etmesine izin vermeyeceğim ve tarafımı Bitmain şirketinden yana kullanıyorum.”

Bitmain şirketi her ne kadar şimdilik üstünlüğü elinde bulundurmasa da ciddi bir finans kaynağına sahip. Şirket savaşta ki ilk hamlesini ise yeni kuracağı 90000 madencilik makinesinin haberini vererek attı. Şirket bu alanda tekelleşmeye doğru gidiyor ve muhtemelen Craig Wright bu konuda karşılık veremeyecek. Craig’in arkasında saf tutan madencilik havuzları kazancın düşmesi durumunda saflarını değiştirecektir.

Savaş uzun süre daha gündemi meşgul edecek. Bu savaşın ise kazananı olmayacak çünkü hali hazırda tüm kripto paralara büyük zararlar verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here