Japon Finans Hizmetleri Ajansı (FSA) bugün (24 Ekim), ülkenin şifreleme Döviz endüstrisinin kendi kendini düzenlemenin onaylanmasını onayladı.

FSA Kararının Detayları

Reuters ‘e göre, Japon mali düzenleyici kurumu FSA, Japonya sanal Döviz Birliği (JVCEA), dijital döviz borsalarının izlenmesi ve sağlanmaya güç verdi. JVCEA ‘nın düzenleyici Işlevlerinin bir kısmı, yatırımcıların fonlarını koruyan ve değişim arasında uyum sağlayan kurallar içerir.

Japon FSA bir resmi kripto para sanayi hızlı bir hızda hareket edildiğini kaydetti. Resmi Ayrıca, sektörde uzman bürokratlar daha kuralları yapmak için daha uygun olduğunu söyledi.

Ancak Atsumi ve Sakai hukuk firması Yuri Suzuki ‘nin kıdemli ortağı, JVCEA tarafından yapılan kuralların mevcut yönetmeliklere göre şiddetli olduğunu kaydetti. Suzuki bu sektörün yeni statüsü ile, vücut sanal para halkın güven geri alabilirsiniz ekledi.

Avukat, kripto para faaliyetlerin bir ateşli takipçisi, daha da kendini düzenleyici vücut yapmak için çok iş olduğunu kaydetti. Ayrıca, çalışanların parçası oluşturmak için sanal para uzmanları getting, JVCEA için zorlu bir görev olabilir.Sanayi kendi kendini düzenleyici haklarını verilmesi dışında, FSA da ülkede sanal Döviz alışverişi kurmaya istekli yeni adaylar için yönergeler yayınladı. Şu anda, 160 dijital döviz Borsası ilgi göstermiştir.Japon dijital para birimi gövde başlangıçta bir Self-düzenleyici durum Q3 2018 için uygulanır. Bu son haber, bu aramayı gerçekleştirmek.

Japonya ‘Da FSA Ve Cryptocurrency Düzenlemeleri

Japon kriptodöviz Borsası son yıllarda, Batı sanal para Borsası ile karşılaştırıldığında yüksek profilli saldırılar, karşı karşıya. Bu da ülkenin düzenleyici organı, müşterilerin fonları ve takas platformlarını onaylama hakkını koruyacak kurallar koymasını isteniyor.

Ocak ayında hackerlar Coincheck, bir Japon dijital döviz Borsası saldırdı ve NEM belirteçleri şaşırtıcı $523.000.000 çaldı. Başka bir Japonya tabanlı kripto para değişimi, zaif, ayrıca 5.996 BTC ve diğer altcoins kripto hackerlar kaybetti.

Bu tür saldırılar bir endişe verici oranda ortaya çıkan, Japonya FSA onun düzenleyici kurallarını sıkma zaman boşa. Düzenleyici vücut, Döviz saldırısı sonrasında bir iş geliştirme emri ile Coincheck çarptı. FSA, dijital para biriminde spekülatif yatırımlarla ilgili katı kurallar olacağını da belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here