Uluslararası Para Fonu (IMF) başkanı dijital varlıklar ile ilgili raporunu yayınladı. Singapur Fintech Festivalinde söz alan genel müdür Christine Lagarde: “Kripto para kavramı konusunda hala daha tam anlamıyla ikna olamadık. Devletler resmi olarak bu varlıkları henüz tanımış değil. Yatırımcıları da bu konuda uyarıyoruz fakat bu varlıkları hepten göz ardı etmekte büyük yanlış olur. Dijital ekonomiye olan katkılarını yok saymak büyük yanlış olur.”

IMF’in yayınladığı rapor çok detaylı olmakla birlikte genel müdürün olumlu konuşması da kripto para toplulukları tarafından olumlu karşılandı.

İlk yayınlanan raporda, kripto paralar ile ilgili büyük endişeler söz konusuydu. Özellikle Marshall Adaları’nda yaşanan finansal skandal ve kripto paraların bu skandalda adının geçmesi IMF tarafından da onaylanmıştı.

Christine Lagarde söz aldığı konferansta bu varlıkların olumsuz yanlarından da bahsetti. Yaptığı açıklamada: “Kripto pazarı istediğimiz seviyeye henüz ulaşamadı. Hala daha Bitcoin ve diğer kripto varlıklarda ki manipülatif hareketler devam ediyor. Özellikle ellerinde büyük miktarda kripto varlık bulunduranlar piyasayı diledikleri gibi şekillendirebiliyorlar. Kripto para geliştiricileri ve yatırımcıları bunun önüne geçmedikçe bizden tam anlamıyla yeterli desteği almaları söz konusu değil.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here