Koin Haber – ICO Üzerinden Avukatlar Güzel Kazançlar Elde Etti

2017 Yılı başından itibaren yüzlerce ICO piyasaya giriş yaptı malum bunların başında en çok kazandıran ise Binance ‘ın 10x  – 20X geri dönüş yapmasıydı. Binlerce insan Binance çıkartmış olduğu ICO üzerinden güzel gelirler elde etti.

Tabi yetişemeyen binlerce yatırımcı veya bu sektöre yeni giriş yapmış kullanıcılar ise yeni ICO yatırımları araştırmaya başladı.

Olayımız burada başlıyor, İnsanların her zaman büyük bir istekle yapmak istedikleri şey Kolay Para kazanmak olmuştur. Bunu fırsata çeviren uyanık girişimciler bunun farkında vardıkları gibi piyasaya aslı astarı olmayan ICO ‘lar sürdüler.

Büyük gelir elde etmek isteyen kişiler boşlukta kalıp bu ICO birimlerine yatırım yapıp, bir ümit gelir sağlayabiliriz düşüncesindelerdi.

Belkide milyonlarca dolar vurgun yapan bu girişimciler istediklerini elde edince kepenk indirip sırra kadem bastılar. Yatırım yapan kullanıcılar ise ne yapacaklarını bilemedi. Kimisi zaten bir ümit giderse gitsin diyerek küçük yatırımlar yapsada, piyasayı bilmeyen yeni yatırımcılar büyük paralar kaybettiler.

Ne yazık ki bu gibi ICO Token olaylarında kim kime ne vermiş pekte takip edilemiyor, Yani ortada bir şey yok. Bu yüzden bir çok yatırımcı kaybettiği paranın üzerine soğuk su içmekle yetindi.

2012-2013 Yılları arasında MT-Gox isimli Exchange sitesinden hepsi bihaberdi çünkü. Bilinçli kullanıcılar Koin Haber sitelerinde Forumlara vb. platformlarda bir çok kez dikkat edin diye uyarmış olsa bile insanların gözünü Kolay Para kazanma hırsı bürüdüğü için pekte hatrı sayılır uyarılar olarak görülmedi.

Evet avukatlar bunun neresinde demeyeceksiniz sanırım. Büyük zararlar eden yatırımcılar doğal olarak soluğu avukatların bürolarında aldı.

Bitcoin news’de yayınlanan habere göre bu yıl Kripto Para dolandırıcılığında 3 kat dava artışı görülmekteymiş. gelin gerisini siz düşünün.

Koin Haber – Peki Ceza Alan Oldumu Hiç ?

Kanunlar bu işin içinden çıkabilecek bir kabiliyete sahip değiller çünkü bu ICO vb. dijital varlıklar kolay kolay takip edilemiyor. Bu yüzdendir ki Kripto Para denilince insanlar yanılgıya düşüyor. Kripto Para ile ilgili bir konu geçtiğinde bu sektöre yabancı kişiler Dolandırıcılık gözüyle bakıyorlar. Aslında haksızda sayılmazlar Çiftlik Bank gibi bir olaydan sonra Türkiye’deki vatandaşlar Kripto Paralarıda aynı kefede değerlendiriyorlar.

Bakın shopin ICO’su bu yıl 46 milyon dolar topladı. CEO’su Eran Eyal, daha önce bir projede büyük bir dolandırıcılıkla suçlandı ve Rikers adasında hapsedildikten sonra tahliye edildi. Shopin tokenleri henüz kilidinin açılmamış olması, Yatırımcılarının daha cüzdanları bile olmaması anlamına geliyor.

 

Sanırım 1 Sene önce Deex Hakkındada böyle bir konu hazırlamıştık. Şuan malum görüyorsunuz deex koini siz siz olun grubumuzda sormadan her hangi bir oluşuma yatırım yapmayın.

Yatırımcıların başarısız olan ICO’lara dava açabileceğini düşünüyor musunuz?
O zaman aşağıdaki yorumlar bölümünden bizi bilgilendirin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here