Dünyanın en büyük borsalarından olan Huobi, yaptığı yeni açıklamaya göre popüler altcoinlerden EOS’u destekleyeceğini açıkladı. Huobi resmi rakamlara göre 24 saatte yaklaşık 505 milyon dolarlık işlem hacmi ile 3. sırada bulunuyor.

Yatırımcılar yeni destekleme ile birlikte EOS’da hem uzun hemde kısa pozisyon alabilecek. Türev sözleşmesi içeren bu destek, borsanın müşteri talebini karşılamaya yönelik çalışmalarından sadece birisi.

Sipariş limiti ve pozisyon limit emirleri 20x kaldıraça kadar desteklenecek. Huobi Türev piyasasında ki ücretleri üreticiler için 0,02 yatırımcılar için ise 0,03 olarak belirledi. EOS şuanda 2,35 dolardan işlem görmekle birlikte en değerli 11. kripto para.

Kaldıraçlı işlemlerle ilgili ilk açıklama Kasım ayında New York’ta ki konferansta yapılmıştı. Sözleşmeli alım satım işlemleri ile birlikte yatırımcılar daha fazla yatırım imkanına sahip oluyorlar. Kaldıraç işlemlerinin yanı sıra çift yönlü işlemlerinde destekleneceği ve yatırımcıların hem düşüş hemde yükselişte kazanç elde edebilecekleri belirtildi.

OKEx ve Nasdaq

Malta merkezli bir kripto para borsası olan OKEx’de kısa zaman önce türev işlemlerine başlamıştı. Perpetual Swap adı verilen bu hizmet sayesinde BTC’yi Dolar üzerinden gelecekte ki değeri ile ilgili spekülasyon yapma imkanı tanınıyor. Bu pozisyonların süreli olmaması ise yatırımcıları sevindiren bir diğer durum.

Dünyanın major kripto borsalarından olan Nasdaq’da 2019’un ilk yarısında Bitcoin türevi vadeli işlemleri piyasaya süreceğini açıklamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here