Huawei, BTC.com meslek birliğinde App Gallery adlı başvuru formu mağazası için kripto para cüzdanı geliştiriyor.

Huawei, kendi dilekçe mağazasında yayınlamak üzere bir kripto para cüzdan uygulaması geliştiriyor. BTC.com ortaklığıyla geliştirilecek olan tatbik ile Huawei, zeki telefon üreticileri aralarında bir ilke imza atmış olacak. Önümüzdeki dönemde satışa çıkacak bütün Huawei ve Honor cihazlarında ön yüklü olarak gelecek olan AppGallery adlı kripto para cüzdan uygulaması, çoğu kripto para birimini telefonunuzda tutmanızı sağlayacak.

Çin’in kripto para borsalarını kapatma kararı alması nedeniyle Çin’de hizmet veremeyecek olan bu başvuru, Çin dışındaki ülkelerde hizmet verecek. Çin’de yer alan kripto para yatırımcılarının bu tarz web sitesi ve uygulamalara erişimi epeyce zorlama, oysa ayrıntılarıyla yasaklanabilmiş değil. 

Mobil ödemeler konusunda dünyadan epeyce ileride olan Çin’de, Alibaba’nın Yemin Financial ve JD.com’un JD Finance uygulamaları doğruca her gün binlerce mobil ödeme işlemi gerçekleşiyor. Mobil ödeme piyasasından pay olmak için devlerin yarıştığı ülke, blockchain kullanımı için en uygun yerlerden biri. Bunun haberdar Huawei, blockchain tabanlı bir mobil ödeme sistemi geliştirdiğini de hem duyurdu. 

Huawei Mobile Services başkan yardımcısı Jaime Gonzalo’nun açıklaması şöyle:

“Kripto para birimleri son zamanlarda dijital ekonomideki insan anlayışını geniş çapta genişletmiştir. Çin’deki liderlik konumumuzdan, mobil ödemelerin mızrağının ucu olarak, yakın gelecekte küresel kriptoçeşitlilik benimseme alışkanlıklarında büyük bir yükselme görmeyi bekliyoruz.”

Kaynak : http://www.fonearena.com/blog/252222/huawei-bitcoin-wallet.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here