Tayvanlı telefon üreticisi HTC’nin bir süredir sesi çıkmıyordu. Yeni projeleri üzerinde çalışan şirket, bu sessizliğini ise büyük bir bombayla bozdu. HTC, blockchain destekli telefon çıkarmayı planlıyor.

ELEKTRONİK CÜZDAN GÖREVİ GÖRECEK

Şimdilik adı Exodus olan telefon, kripto para birimleri ve merkezi olmayan uygulamalar için evrensel bir cüzdan olacak, hem teçhizat desteği de verecek.

KRİPTO PARA TİCARETİ YAPILACAK

HTC Exodus’ta en ilk kez Bitcoin, Ethereum ve öteki büyük kripto paralar için yardım olacak. sonradan yapılacak olan ortaklıklarla birlikte bu takviye genişleyecek. The Verge’e tarafından HTC, Exodus telefondaki yerel blockchain ağı ile kullanıcıların kripto para ticareti yapmasını planlıyor. Keza kripto para satın alma imkanı da yer alacak görünüyor.

HTC Vive’ın kurucusu olan Phil Chen, tüm blockchain girişimlerini yönetecek. Bu koşul Facebook Messenger ve Instagram’ın üst seviye yöneticilerinin Facebook blockchain bölümüne geçmesi trendini peşine düşüp takip ediyor. Buna tarafından Chen’in unvanı bile değişebilir.

FİYATI HENÜZ BELLI DEĞIL

Chen, New York’ta düzenlenen ve bugün sona erecek olan Consensus 2018 konferansında (Blockchain konferansı), “Kendi anahtarlarınızı, kimliğinizi ve verilerinizi tek merkezde tutan bir telefon hayal ediyoruz” açıklamasında bulunmuştu.

HTC Exodus dünyanın ikinci blockchain destekli telefonu olacak. İlki ise Sirin Labs’ın Finney isimli telefonu. Finney operasyon ücretlerini atlarken insanların dijital paralarını depolamaya ve kullanmasına müsade veriyor. giderken HTC Exodus’un fiyatı ise belirli değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here