SWIFT India şirketi yaptığı basın açıklamasında finansal ürünlerin verimliliğini ve güvenliğini arttırmak amacıyla Dağıtılmış Defter Teknolojisini kullanacağını açıkladı. Şirket finansal teknoloji alanında faaliyet gösteren MonetaGo ile de ortaklık kurdu.

SWIFT India, Bankalar arası Finansal Telekomünikasyon derneği ve birkaç bankanın katılımı ile oluşturulmuş bir ortak girişim. Bu kuruluş, iç pazarı geliştirme, bankalara ve şirketlere mesajlaşma hizmeti vermektedir.

Bankalar, finansal ürün ve prosedürlerin verimliliğini ve güvenliğini arttırmak için güvenlik ve veri gizliliği gibi alanlarda dağıtılmış defter teknolojisinden faydalanıyor.

SWIFT India CEO’su Kiran Shetty’e göre şirket ticaret süreçlerini tamamen dijital ortama aktaracak. MonetaGO ise e-fatura sistemi konusunda gerekli altyapıyı sağlayacak. Bu hizmeti ise oldukça düşük bir fiyattan vermeyi planlıyorlar.

MonetaGO’nun CEO’su Jesse Chenard ise şu açıklamayı yaptı: “Hindistan teknolojik altyapı açısından oldukça iyi bir pazar. Bizde ortaklaşa yaptığımız bu proje ile birlikte kurumsal şirketlere başarılı bir hizmet vermeyi hedefliyoruz.”

Eylül ayında, Hindistan’ın ilgili kurumları, DLT teknolojisinin daha iyi anlaşılması ve teknolojinin verimliliğini arttırmak amacıyla bir komisyon kurmuş ve şirketleri çağırarak bir konferans gerçekleştirmişti.

Hindistan kripto paradan ziyade blok zinciri teknolojisine ilgi gösteren ülkelerin başında geliyor. Ülkede yazılım sektörünün gelişmiş olması sebebiyle bu alanda proje geliştirebilecek birçok şirkete ve yazılımcıya sahipler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here