Güney Kore’nin Finansal Hizmetler Komisyonu Başkanı Choi Jong-koo, dijital para birimleri ve İlk Para Teklifleri ICO hakkında konuştu. Daha önce olumsuz tutumlarını ve beyanlarını bu konuşmasında da devam ettirdi. Konuşmasını Ulusal Mecliste düzenlenen meclis denetim oturumunda belirtti.

Güney Kore Eylül 2017 tarihinde tüm ICO yasaklanmıştı. Bunları bağış toplama işlemine benzetti ve neredeyse bir kumar olduğunu açıkladı. Bu Ağustos ayında ise bazı milletvekilleri ICO yasağını ortadan kaldırmak için meclise yeni bir tasarı sundular. Milletvekilleri bu kararın yanlış olduğunu ve kararı değiştirmeden önce ICO’ların tekrardan detaylı bir incelemeyi hak ettiklerini söyledi.

Choi geçtiğimiz günlerde şu açıklamayı yaptı: “Hükümet blok zinciri endüstrisinin potansiyelini inkar etmiyor. Diğer yandan bu endüstriyi iyi bir şekilde incelemek gerekiyor.”

“Birçok kişi Kore hükümetinin ICO’lara izin vermesi gerektiğini düşünüyor ve bu konuda baskı yapıyor. ICO’lar da ki belirsizlik devam ediyor ve verdiği zararlar ile ilgili her gün yeni haberler geliyor. Bu sebeple birçok ülke ya ICO’ları yasaklıyor yada onlara karşı sert bir tutum izliyor.”

ICO’ların yasallaşması ile ilgili teklifi veren yetkililer ise bu kararın olumlu karşılanacağından emin. Hükümet Politikaları sorumlusu Hong Nam-ki ise hükümetin fikir alışverişlerini tamamladıktan sonra karar vereceğini belirtti.

Güney Kore’den konu ile ilgili sürekli farklı açıklamalar geliyor. Hükümetin bir kısmı ICO’ları desteklersen diğer bir kısmı ise oldukça tehlikeli buluyor. İlerleyen zamanlarda ICO’ların durumu net olarak belirlenecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here