ABD’nin Washington Eyaleti blok zinciri ve kripto para alanında aktif çalışmaları olan bir yönetime sahip. Bazı eyaletlerde kripto para madenciliği yasal olarak yapılıyor. Grant County şehrinden gelen haberler ise oldukça kötü. 9 madencilik şirketi Grant County’nin elektrik maliyetleri üzerinde oynamalar yaptığını tespit etmesi üzerine komisyonu dava etti.

Kim Haklı?

Şirketler tarafından yapılan açıklamada, madencilik faaliyetlerinin azalmasına rağmen elektrik faturalarının zamanla artması şirketleri şüphelendirmiş. Şirketler de bir araya gelerek durumun hepsinin başına geldiğini tespit etmesi üzerinde dava açma kararı aldılar. Şehrin komisyon üyeleri Tom Flint, Dale Walker ve Larry Schaapman yasal savunma maliyetlerini karşılayacaklarını açıkladılar.

2018’in ortalarında şehirde bir karar alınmış ve madencilik şirketleri şehre davet edilmişti. Şirketler yapılan denetlemeler neticesinde onay almış ve onay alanlara da düşük maliyetli elektrik sözü verilmişti. Şehirde başlayan elektrik yetersizliği sebebiyle halk komisyon üyelerine baskı yapmıştı. Yapılan baskı sonucu da komisyon üyeleri bu tarz bir karar almış olabilir.

Komisyon üyeleri ise 2018’in sonunda; “Tüm Grant County evlerini, çiftliklerini, işletmelerini ve endüstrilerini güçlendirmek için gereken elektriğin 3 katından fazla talep oluştu. Bu talebin ise %75’i kripto para madencilerden geldi.” Bitcoin ve diğer varlıkların en büyük sebeplerinden birisi de bu. Elektrik maliyetlerinin yanı sıra yüksek ihtiyaçtan dolayı çevreciler de bu durumdan rahatsız. Bu sebeple PoS çalışmaları hız kazanmış durumda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here