CCN.com’da yayınlanan habere göre, Japon kripto para exchange sitesi Coincheck, önümüzdeki günlerde anonimlik odaklı kripto paralar Monero, Zcash ve Dash’in ticaret çiftlerini kaldıracak.

Geçtiğimiz aylarda 530 milyon dolarlık NEM token’larının hacklenmesiyle tarihin  büyük kripto para hırsızlığının gerçekleştiği borsa, geçen gün  yaptığı duyuruyla, kullanıcılarına Bitcoin ve diğer alt coinlere göre daha az izlenebilir işlemler yapma olanağı veren bu kripto paraların ticaretinin artık mümkün olmayacağını bildirdi.

Coincheck, söz konusu kararı ülke içi denetim mekanizmasının ciddi bir incelemesi sonrasında ve müşterileri tamamen koruyan yeni bir yönetim stratejisinin bir parçası olarak aldığını bildirdi.

FSA bir süredir baskı yapıyordu
Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı’nın (FSA) bir süredir ülkede faaliyet gösteren kripto ticaret platformlarını ruhsatlama faaliyeti kapsamında bu platformlara gizlilik odaklı kripto paraları kaldırılmaları için baskı yaptığı söyleniyordu.

Bu kripto paraların yanı sıra Augur’un REP token’ı da kaldırılacak.

Son tarih 18 Haziran
Coincheck kullanıcıları, 18 Haziran tarihine kadar XMR, DASH, ZEC ve REP’i borsadan çekebilecek. Bu tarihe kadar çekilmemiş olan coin’ler piyasa fiyatından satılacak ve Japon Yeni’ne dönüştürülerek müşterilerin hesaplarına yatırılacak.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here