Dünyaca ünlü kripto para yatırımcısı Mike Novogratz’ın kripto yatırım bankası Galaxy Digital’in 136 milyon dolar kayıp yaşadığı Bloomberg tarafından iddia edildi. Yaşanan bu kayıp ise sadece ilk üç çeyrekte değil. Şirketin geçen yıldan bu yana kayıp yaşadığı belirtiliyor. Bu haberin duyulmasının hemen ardından ise hisse senetlerinde de büyük düşüşler yaşandı.

Şirket ise temel olarak Bitcoin, Ripple ve Ethereum gibi başlıca kripto paraların fiyatlarının düşmesi yüzünden kayıp yaşamış. Galaxy Digital firmasının en büyük kaybı ise fiyatların ve ticaret hacminin düşmesi ile birlikte arbitraj fırsatlarının artması olarak görülüyor.

2018 yılı Novogratz için zorlu geçerken 2019 yılı içinde şirket hiç umutlu değil. Financial Times’a verdiği röportajda Novogratz, finansal kurumların kripto paralara yatırım yapmayı bırakacağını belirtiyor.

Kasım ayında ise Novogratz Bitcoin’in 20.000 doların üzerine çıkacağını belirtti. Herkes çeşitli fiyat iddiaları ortaya atsa da şuanda Bitcoin 4300 dolardan işlem görüyor. 14 Kasım 2018’de ki seviye olan 5600 dolar ise tüm yılın en düşük seviyesiydi. Düşük seviye ise hala daha tüm hızıyla korunuyor.

Dün ve bugün ise kripto paralar değerini arttırmaya devam ediyorlar. Pazarda genel bir yükseliş söz konusu ve Bitcoin dünden bu yana neredeyse %8’lik bir değer artışı ile 4371 dolara kadar yükseldi. Toplam pazar kapasitesi ise 75 milyar dolara çıktı ve geçen hafta 60 milyar dolar seviyelerine oranla şuanda durumlar oldukça iyi.

Novogratz’ın ise şirketin iflasını vermesi kuvvetle muhtemel.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here