Les Echos adlı gazeteye göre Fransız milletvekilleri ve bürokratlar önümüzde ki 3 yıl içerisinde devlet düzeyinde blok zinciri dağıtımlarına yaklaşık olarak 500 milyon Euro harcamayı planlıyorlar. Bu açıklama ise hükümet tarafından doğrulandı.

Çarşamba günü yayınlanan rapora göre ise Fransayı “Blockchain Nation” yani blok zinciri ülkesi haline getirmeyi planlıyorlar. Ülke, kripto para madencilerini de teşvik ederek ülkede toplamaya çalışıyor. Çin bu noktada çok sıkı politikalar izlediği için birçok madenci yeni ülke arayışında.

2018 yılında blok zincirinin popülerleşmesi adına büyük adımlar atılmasa da Yazar Jean-Michel Mis bu paranın 3 yıl içinde harcanacağını belirterek ülkenin 2021 yılında tamamen hazır olacağını belirtiyor.

Fransa’da mevcut madencilerle de fikir alışverişi yapıldı ve madenciler cazip bir ortam arayışında olduklarını ve elektrik fiyatları konusunda ki tepkilerini dile getirdiler. Yine birçok madenci daha fazla güç arayışı içerisinde.

Ülke ise yeni madencilik havuzlarının yapılmasını düşünüyor. Tabi ki ülkede farklı seslerde yükseliyor. Bazı işletmeler Bitcoin ile ödeme talep etmesine rağmen ülkeden konu ile alakalı cevap alamadılar. Ülkede kripto paralara karşı sert bir tutum söz konusu olsa da birçok bürokrat dijital varlıklara sıcak bakıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here