Fidelity Digital Assets, ABD’de faaliyet gösteren ve finans alanında hizmet veren bir şirket. Şirket kripto para alanında faaliyet gösteren şirketlere finansal fonlar sağlıyor. Şirket yaptığı açıklamada: “Seçkin bir grup müşteri ile kripto pazarında söz sahibi olmak için çalışıyoruz. Hedeflediğimiz sektörler arasında hedge fonları ve kripto para sektörü yer alıyor.”

Ayı Piyasasına Rağmen Büyüme Devam Ediyor

Fidelity daha önce Ocak ayının sonunda platformun yeni dijital varlık servisinin son test aşamasında olduğunu duyurmuştu. Ekim 2018 tarihinde duyurulan bu proje hala daha faaliyete geçmese de şirket yetkilileri her ay proje ile ilgili duyuru yapmayı ihmal etmiyor.

Bu hafta CNBC’ye konuşan Fidelity Digital Assets başkanı Tom Jessop, şirketin aktif olarak çalıştığını ve platformun belirli bölümlerinde yaşanan sorunlar sebebiyle geciktiklerini ve müşteri memnuniyetinin ön planda tutulduğu için detaycı davrandıklarını açıkladı. Jessop ayı piyasası ile ilgili olarak ise :”Piyasada bir kripto fonu açtıysanız şuanda acele etmenize gerek yok. Ayı piyasası sebebiyle yatırımcıların birçoğu yatırım yapmak istemiyor.”

Şirketin ayı piyasasına rağmen büyüdüğü ise finansal verilerden gözüküyor. Fidelity yaptığı projeler ve topladığı fonlarla müşteri tabanını sürekli olarak genişletebiliyor. Yeni teknolojilere de büyük yatırımlar yapan şirket blok zinciri ve yapay zeka gibi teknolojilere 2,5 milyar dolar para harcadı. Harcanan bu miktarın büyük bir kısmı ise toplanan fonlardan geliyor.

Fidelity şirketi 2017 yılından buyana Bitcoin ve Ethereum (ETH) madenciliğini tanıtan dijital para birimlerinin önde gelen destekçisi. Fidelity CEO’su Abigail Johnson New York’taki bir konferansta ise: “Dijital para birimlerinden vazgeçmemiş büyük bir finansal hizmetler şirketlerinden sadece birisiyiz.” açıklamasını yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here