ABD’nin finans alanında ki en büyük şirketlerinden olan Fidelity, bugün yaptığı basın açıklamasında Fidelity Digital Asset Services adında yeni bir şirket açacağını resmi olarak açıkladı.

Kurulacak olan şirket, dijital varlıklara yönelik saklamanın yanı sıra, alım ve satım yapmak isteyen kurumsal yatırımcılara da hizmet verecek. Şirket ilk açılışta sadece kurumsal firmalar ile çalışacağını ve bireysel yatırımcılara yönelik bir çalışması olmadığını da belirtti.

Yeni kurulacak olan şirketin başına ise Tom Jessop getirildi. Jessop yıllardır kripto para ve blok zinciri sektöründe çeşitli çalışmaları bulunan birisi. Şirket Bitcoin ve Ethereum gibi dijital varlıklar alanında güvenli bir depolama hizmeti vermeyi planlıyor.

Şirketin yöneticileri ise finans sektörünün önümüzde ki yıllarda %70’inin kripto para alanına gireceğini ve geleceğin yatırımcılarının şuanda sektörde yer almadıklarını düşünüyor.

Jessop yaptığı açıklamada: “Yeni kurulan şirket Fidelity tarafından her anlamda desteklenecek. Firmamızın hali hazırda 13,000’i aşkın müşterisi bulunuyor. Bu müşterilerden de yararlanacağız.”

Hali hazırda Fidelity şirketinin dünyaca ünlü kripto para borsası olan Coinbase ile ortaklığı bulunuyor. İki şirket, Bitcoin ve diğer kripto varlıkları görüntüleme noktasında 2017 yılının sonundan beri ortaklaşa hareket ediyorlar.

Fidelity gibi büyük bir kuruluşun bu sektöre gireceğini açıklaması birçok topluluk üyesi tarafından olumlu karşılandı. Diğer yandan şirketin hali hazırda 13,000’den fazla müşterisi bulunmakta. Eğer şirket bu kurumsal müşterilerini de sektörün içerisine çekebilirse kripto para sektörü birçok büyük tarafından yatırım yapılır hale gelebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here