Facebook Libra’nın Amacı ve Faydaları

Facebook Libra’nın Amacı ve Faydaları

 

Facebook Libra Para Birimini Hangi Amaçla Piyasaya Sürmeyi Hedefliyor

Libra, internetten ödeme yapabilmek adına süreci kolaylaştırmaya yarayan bir kripto para birimidir. Facebook muhtemel olarak ilk etapta Whatsapp ve Instagram üzerinden ürün satmayı hedeflemekte. Ancak diğer e-ticaret siteleri de bu kripto parayı kullanabilecekler.

Ancak e-ticaret ötesinde, özellikle gelişmekte olan veya çok gelişmemiş ülkelerde, banka altyapılarının yetersizliğini gidermek adına Libra, paraları depolama ve aktarma noktasında kullanışlı olabilir. Örneğin; bir başka ülkeye para yollayacaksanız, Facebook, Libra ile diğer para aktarma yöntemlerinden daha ucuz olacağını vaat ediyor.

Üstelik, Libra piyasaya çıktığında, Calibra adını verdiği dijital cüzdan uygulaması ile kullanıcı kripto parayı mobil cihazından istediği bir hesaba yollayabilecek. Hem de bu uygulamayı Messenger ve Whatsapp’ta da kullanabilecek.

Facebook Libranın Faydaları

Face-book libranın diğer kripto paralara göre en büyük faydası iş ortakları, eBay, PayPal, Stripe, Spotify, Uber, Lyft ve Vodafone. Bu durum libra kripto para birimine güvenmemizi sağlıyor. Ayrıca mastercard ve visa ‘da  ortakları arasında, Buda şu demek oluyor Facebook libra’yı ön ödemeli prepaid kart olarak kullanabilecek, bakiyelerimizi istediğimiz ATM’den anında çekebileceğiz. Pek bir teknolojik artısı yok.

Bitcoin ile Şans Oyunları Projesi : https://www.btclottobet.com

projeyi satın almak isterseniz E-Posta:  [email protected]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here