Delphi Digital firması Ethereum ile ilgili ilginç bir rapor yayınladı. Rapora göre dolaşımdaki Ethereum’un 80’i 7572 adreste bulunuyor. Ethereum madeni paralarının 80’inden fazlasının 1000 Ethereum’dan daha yüksek bakiyeli adresler tarafından tutulduğu da iddia edilenler arasında. Bu durum Ethereum’un Balinaların elinde toplanması anlamına geliyor.

Stok İddiaları

Tespit edilen 6490 adres 1000 ile 10.000 Ethereum bakiyesine sahipken 923 adres 10.000 ile 100.000 Ethereum bakiyesine sahip. Aynı raporda, Ethereum fiyatının önümüzdeki 5 gün boyunca ortalama %5 oranında düşeceği bilgisi de yer alıyor. Constantinopolis sert çatalından sonra Ethereum’da blok ödülleri 5 ETH’den 3 ETH’ye düşmüş durumda.

Ethereum’un çoğunun merkezileşmemiş borsalarda bulunması da kripto ile ilgili ortaya atılan başka bir iddia. Compound uygulamasında yaklaşık olarak 28.500 kripto para bulunuyor ve saklanan kripto paralar arasında Ethereum ikinci sırada yer alıyor. Raporda yakın gelecekte Ethereum’un karşılaşması muhtemel teknik risklerle ilgili bilgilerde yer alıyor. En önemli sorunun ise Ethereum geliştirme şirketi olan ConsenSys’in uygulaması olan Infura’da toplanan kriptolar.

Infura uygulaması ConsenSys tarafından işletilen ve Amazon Web Servislerinde barınan bir uygulama. Teknik sorun ise bu uygulamada milyonlarca Ethereum’un stoklanması. Raporu yayınlanan şirket Delphi Digital, kendisini dijital varlıklar ve Dağıtılmış Defter Teknolojisi (DLT) ile ilgili tarafsız içerik üretmeyi ve kurumsal müşterilere analiz hizmeti sunmayı amaçlayan bir şirket olarak tanımlıyor. Delphi Digital ilk olarak 2018 yılının ortasında Bitcoin’in düşeceğini tahmin ederek adını duyurmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here