Ethereum Vakfı, blok zinciri üzerinde çalışan 20 şirket için dördüncü dalganın hibe miktarını basın açıklaması ile açıkladı. Açıklamaya göre toplam dağıtılacak ödül 3 milyon doların üzerinde. En çok hibeyi ise 500,000 dolar ile Prysmatic Labs şirketi aldı.

Bu vakıf Ethereum’un kurucusu ve ortağı Vitalik Buterin tarafından kuruldu. Vakfın temel amacı ise Ethereum 2,0 ekosistemini geliştirmek.

Hibeyi alan şirketler ise ağı geliştirme, ölçeklendirme, kullanılabilirlik ve güvenlik gibi konularda katkı vermek amacıyla kullanacağını açıkladı. SpankChain adında ki eğlence platformu da açık kaynaklı yazılım geliştirme alanında kullanmak üzere 420,000 dolarlık bir hibe aldı.

Diğer hibeler ise araştırma ve geliştirme alanında faaliyet gösteren şirketlere aktarıldı. Vakıf tarafından yapılan duyuruda ise topluluk üyelerine teşekkür edildi ve ağın geliştirilmesi için katılımların artacağının garantisi de verildi.

Vakıf yaptığı açıklamada: “Ekosistemi destekleyeceğimize dair yaratıcı fikirlerini belirtmiş tüm topluluk üyelerine teşekkür ederiz. Ethereum için harcadığınız zaman ve enerjinin farkındayız. Program büyümeye devam ederken giderek daha fazla çalışmaya devam edeceğiz.”

Şubat 2018 tarihinde ise aynı vakıf başka bir blok zinciri projesi olarak Ethereum Capital Fund’ı kurdu. Birçok firma bu projeye destek olarak toplamda 100 milyon doların üzerinde bir yardım tutarı toplandı.

Vitalik Buterin ise Ethereum’un dışında da çeşitli projelere bağışlarda bulunuyor. Eylül 2017’de OmiseGo adlı şirkete bağışta bulunmuş ve Ethereum’un ikinci katman altyapı geliştirmesini finanse etmek kullanılacağı açıklandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here