Son 24 saat içerisinde Ethereum dolar karşısında %6’lık bir değer kaybı yaşadı. Uzun süredir yakaladığı başarılı grafiği devam ettiremeyerek birçok yatırımcıyı şaşırttı. Ethereum geçtiğimiz hafta yatırım miktarını ve fiyatını arttırarak XRP’den koltuğu devralmıştı. En değerli ikinci kripto parada güçlü bir toparlanma süreci beklenirken 149 dolarda kalması hayal kırıklığına sebep oldu.

Ethereum Rallisi Bitti Mi?

Birçok yatırımcı tarafından takip edilen The Crypto Dog lakaplı uzman bu kurum kısa vadeli olduğunu ve kısa sürede Ethereum’un toparlanmaya devam edeceğini belirtti. 150 dolar seviyelerinin de direnç noktası olduğu için bu seviyenin üzerinde uzun süre kalmamasını gayet normal bir durum olarak nitelendirdi.

Genel olarak kripto varlıklar iyi durumda olmasa da Ethereum geçtiğimiz hafta büyük artış yaşamıştı. Bugün değer kaybı yaşasa da geçen haftadan bu yana %12’lik bir artış söz konusu. Bu durumda ki en büyük etmen ise yaşanacak olan güncelleme veya diğer tabirle hard fork çalışması.

Kripto varlıklara genel olarak baktığımızda ise toplam hacimde 13 milyar dolarlık bir artış olmuş ve piyasa hacmi 138 milyara yükselmişti. Son iki gün içerisinde ise 5 milyar dolar piyasadan silindi. Uzmanlara göre ise ayı piyasasının sonuna gelindi ve fiyatlar 1 ay daha bu şekilde devam edecek. Piyasada bir katalizör çıkması durumunda ise ralli beklentisi var.

Bazı uzmanlar ise ayı piyasasının yılın ortasına kadar devam edeceği görüşünde. Diğer altcoinlere baktığımızda ise TRON ve Litecoin’de artış söz konusu. TRON’da ki artış ise yaklaşık olarak %19 civarında olsa da saman alevi gibi sönecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here