Ethereum kısa zaman içerisinde bir çatallaşma aşamasından geçecek. Konstantinopolis adı verilen bu çatallaşma sürecinden daha önce de bahsetmiştik. Aslında çatallaşmadan ziyade bu bir güncelleme. Proof-Of-Work’den Proof-Of-State’e bir geçiş olacak. Proof-of-State’e geçilmesi, Ethereum kazanımlarının artık madencilikle değilde cüzdanlarda yer alan paralardan yapılacağı anlamına geliyor.

OKEx, Huobi ve Binance Destekliyor

Borsalarda bulunan hesaplarda Ethereum olması durumunda çatallanma süreci sonrası ortaya çıkan yeni coin kullanıcılara hediye ediyor. Tabi ki bu durum her borsa için geçerli değil. Kullanıcılar bu yeni kripto paradan alabilmek için Ethereum destekli cüzdanlarda varlıklarını saklaması gerekiyor.

OKEx ve Huobi borsaları ise bu çatallanma sürecini destekleyeceğini açıkladı. Sürecin 14 ile 18 Ocak tarihleri arasında tamamen gerçekleşmesi bekleniyor. Çatallaşma süreçleri toplulukların fikir ayrılıklarından dolayı ortaya çıkar. Bu süreç ise Ethereum Vakfının tamamen farklı bir teknolojiye geçme isteğinden kaynaklanıyor.

OKEx, yatırımcıların borsada Ethereum’a sahip olmaları durumunda yeni coinden verileceğini açıkladı. Benzer şekilde Huobi’de aynı açıklamayı yaptı ve iki borsa da 7,080,000 blok zincirini bekliyor çünkü çalışma bu blok zincirinde ortaya çıkacak.

Ethereum eğer bu projeyi başarı ile tamamlarsa madencilere olan ihtiyaç ortadan kalkabilir. Bu durum kısa süreli sorunları beraberinde getirse de PoS teknolojisi sayesinde elektrik maliyetleri ortadan kalkacağı için uzun vadede bu durum kripto paraların yararına olacaktır. Yine süreç içerisinde çeşitli bug ve sorunların da ortadan kalkması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here