Kripto para analiz firması olan Diar’ın yayınladığı rapora göre Ethereum zincirinde ki işlem değeri Aralık 2018’de en yüksek seviyeye ulaştı. 115 milyon işleme ulaştığı ve bu 2016’da yaşanan DAO Hack’nin neden olduğu seviyeden bile yüksek olduğu belirtildi.

ABD’de ki işlemler ise son 22 ayın en düşük seviyesinde. Geçen yıl ABD’de 1,1 milyar dolarlık işlem değeri, raporun yayınlandığı Aralık’ta 815 milyon dolar seviyesine düşmüş. Diar, Ethereum’un zincir içi işlemlerde düşük ücret talep etmesine rağmen ücretlerin büyümeye müdahalesinin zayıf olduğu belirtildi.

Ethereum Ağında gerçekleşecek Constantinople sert çatalı, yakın zamanda tespit edilen bir güvenlik açığı sebebiyle güncelleme faaliyetini geciktirmişti. Akıllı sözleşme denetim şirketi olan ChainSecurity bazı işlemlerde gaz maliyetinin yüksek olması sebebiyle vakfı uyarmıştı ve vakıf durdurma kararı aldı. Daha önce de bu güncelleme 3 kez iptal edilmiş ve bu durumdan topluluklar rahatsız olmuştu. Ethereum’da olası bir başarılı güncelleme, fiyatları da olumlu yönde etkileyecektir.

Diar’a göre Constantinople çatalı sonrası bazı işlem ücretlerinin düşeceğini de tespit etmiş. Bu güncellemenin daha iyi depolama yapacağını da düşünüyor. Constantinople güncellemesi sonrası Ethereum madencileri de bu durumdan olumsuz etkilenecek çünkü ağlarda ki onaylama işlemleri cüzdan sahipleri tarafından yapılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here