27 Eylül tarihinde Bitcoin’in değeri 6,700 dolara yükselmesine rağmen yaşanan düşüş itibariyle ile birlikte 6,636 dolar seviyesine tekrardan geldi. Diğer yandan XRP’nin %6’lık değer artışı ile birlikte yatırımcılar ciddi kazançlar elde etti.

XRP’nin geçen hafta elde ettiği yatırım ile birlikte toplam yatırım değeri 24,12 milyar dolara yükseldi. Bu yükseliş ile birlikte Ethereum’u geride bırakarak en değerli ikinci coin oldu. Ardından tekrardan üçüncülüğe düşse de rekabet sürüyor. Gerek kullandığı teknoloji gerekse bankalara alternatif bir ödeme yöntemi oluşturması sebebiyle XRP şuanda popülerliğini koruyor.

Son çeyreğe gelindiğinde ise olumlu haberlerin de artması ile birlikte günlük hacimde de bir artış söz konusu. Ethereum değerini arttırmasına rağmen XRP’ye koltuğu kaptırmak üzere.

Son 2 haftada birçok coin değer kazanırken toplam hacimde arttı ve 220 milyar doların üzerine çıktı. Asıl önemli hafta ise önümüzde ki hafta çünkü son çeyreğe girerken değer kazanan kripto paralar bütün yıl piyasada ki en dominant para olabilir. Bu yıl her ne kadar Şubat ayında Bitcoin değer kaybetse de şuanda rekor seviyelere tekrardan gelmiş durumda.

Eğer Bitcoin 6000 dolar seviyesinin altına tekrardan inerse bu sefer sıkıntılar başlayabilir. Aşağıya doğru seyreden her adım çok tehlikeli olmakla birlikte düşüş furyası başlarsa önü gelmeyebilir.

Tersi bir durumda 7000 doların üzerine çıkması ile birlikte eski seviyeler olan 10,000 dolar pek uzak değerler değil.

Pazarda Son Durum Nedir?

Ripple, Ethereum ve Bitcoin Cash en çok değer kazanan coinler arasında. Ethereum’da ki ani artış olumlu olsa da koltuğu korumasına yetmeyebilir. Ethereum’un kısa vadede değer kazanması bekleniyor. Eğer satış baskılarına karşı gelebilirse kısa vadede değer kazanması daha muhtemel.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here