Ethereum hard fork çalışmaları devam ediyor. Ethereum’u olan kişiler ise yeni çalışmadan ortaya çıkacak olan Constantinople adlı kripto varlığı alması için belirli şartlar gerekiyor. Eğer varlıklar borsa üzerinde saklanıyorsa bu borsaların yeni varlığı desteklemesi gerekiyor.

Borsalar Destekliyor

Binance, Huobi, OKEx, Coinbase ve Kraken gibi büyük borsalar çatalı destekleyeceğini açıkladı. Coinbase ve Kraken olayı biraz geç açıklasalar da bugün itibariyle destek verilecek. Çatallaşma çalışması Ethereum blok zincirinin 7.080.000. bloğunda gerçekleşecek.

Coinbase yaptığı açıklamada: “Yeni çatalı destekliyorum. Yükseltme çalışması başladığında güvenlik ve teknik amaçlar için çalışma bitine kadar Ethereum alış ve satışlarını kısa süreliğine kapatacağız. Vakıf çalışmanın bittiğini onaylandığında yatırımcılarımız tekrardan Ethereum faaliyetlerine devam edecekler.”

Kraken ise Twitter üzerinden çatallaşma çalışmasını beklediğini ve destekleyeceğini açıkladı. Bitcoin Cash çatallaşma sürecinde diğer zincirlere karışmadıkları gibi bu çatallaşma çalışmasında da rakip ağlara karışmayacaklarını açıkladı.

Bu çalışma sürecinde ise kripto değer kazanmıştı. Bu hafta değer olarak %15’lik düşüş yaşansa da güne %6’lık bir değer artışı ile başlandı. Bu çatallaşma çalışması tüm kripto varlıklar içinde çok önemli. PoW sisteminden PoS sistemine bir geçiş süreci olacak. Süreç başarıyla tamamlanırsa artık madencilere duyulan ihtiyaç ortadan kalkacak. Varlıklarını cüzdanlarda saklayan kullanıcılar madencilik ücretlerini alacaklar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here