Dünyaca ünlü kripto borsası BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes blok zinciri ve kripto paralarla ilgili birçok açıklama yapmaya devam ediyor. Son açıklamasında: “İlk Para Teklifleri (ICO) önümüzde ki yıl geri dönecek ve bu durum Ethereum’un hızlıca toparlanmasına sebep olacak.”

Hong Kong merkezli borsa platformunun CEO’su Hayes’e göre önümüzde ki yıl Ethereum yılı olabilir. ICO faaliyetleri şuanda birçok ülkede takip edilse de 1 yıl içerisinde başarıyla sonuçlanacak faaliyetler söz konusu. Bu faaliyetlerin ise önceliği akıllı sözleşme olanağı sebebiyle Ethereum. Ethereum bu faaliyetler sebebiyle agresif bir şekilde pazarda ki eski günlerine geri dönebilir.

ICO pazarı geri döndüğünde test edeceği rakam ise 200 dolar. Bu rakam aşılırsa eski seviyeler olan 500 dolar hiçte uzak bir seviye değil. Kısa vadede çok yol kateden ve dünyanın en büyük altcoinlerinin başında gelen Ethereum 2018 yılında toplamda %90 zarar gördü. Şuanda bu durumu tetikleyecek tek faktör ise ICO faaliyetleri.

Ethereum kısa zamanda bir çatallaşma yaşayacak ve ufak çaplı fiyat artışları muhtemel. Birçok uzman ise çatallaşma için geç kalındığını ve çatallaşmanın fiyata çok etki etmeyeceğini düşünüyor.

Hayes: “2019 yılında değer kazanacak bir diğer kripto paralar ise stablecoin projeleri. Önümüzde ki yıl bu projelerin daha fazla yatırım alacağını düşünüyorum. 2017 yılında yapılan ICO faaliyetleri ile pazarda ki fiyatlanma da oldukça yüksekti. ICO faaliyetleri şuanda birçok ülke tarafından sıkı takip edildiği için pazar ayıların elinde.”

Haye’e göre ise Bitcoin önümüzde ki yıl 5000 doları rahatlıkla geçecek. Birçok kurumsal yatırımcının pazarda ki durumu beğendiğini ve önümüzde ki yıl yatırımlarını arttıracağını düşünüyor.

Benzer bir açıklama ise TRON’un CEO’su Justin Sun’dan gelmiş ve Ethereum’un yavaş bir şekilde pazara tekrardan hakim olacağını açıklamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here