Ethereum ikincilik koltuğunu XRP’den geri aldı. Cuma günü yayınladığımız analizde farkın kapandığını ve Ethereum’un ufak bir atakla birlikte koltuğu tekrardan alabileceğini belirtmiştik.

CoinRanking verilerine göre Ethereum şuanda 144 dolardan işlem görürken XRP ise 0,36 dolardan işlem görüyor. Sırasıyla 14.99 milyar dolar ve 14.78 milyar dolarlık yatırım hacmine sahipler. Bu farkın kapanacağını birçok uzman söylüyordu çünkü 100 dolar Ethereum için destek seviyesiydi.

Seviyenin üzerine çıkıldığı içinde birçok Ethereum fanı daha fazla yatırım yaparak ETH’yi hak ettiği konuma tekrardan çıkardılar. Kısa bir analiz yapmak gerekirse bugün borsalarda en değerli 20 coinin de değer kazandığını söyleyebiliriz. En büyük artışlar ise %16 ile BSV ve %9 ile Ethereum’da.

Bu duruma gelinmesinde ki en önemli sebeplerden birisi de XRP ile Ripple arasında ki ilişkiydi. Ripple, XRP hakkında karar verip veremeyeceği tartışmalarının başlaması sebebiyle bazı yatırımcılar yatırımlarını azalttılar.

Ethereum’un %9’lık artışına ise XRP sadece %2’lik bir artış ile cevap verdi. 2019’un da başlaması ile birlikte Ethereum’un 200 dolar bandına tekrardan çıkması durumunda arada ki fark daha da azalacaktır. XRP’nin ise koltuğu tekrardan alabilmesi için Ripple ile arasında ki tartışmaları bitirmesi gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here