Ethereum uzun süredir fork için çalışmaları sürdürüyordu. Çatallaşması gereken coinin testleri hala daha sürüyor. Konstantinopolis adı verilen coin hakkında Ethereum Vakfı takım liderinden açıklama geldi. Peter Szilagyi’nin yaptığı açıklamaya göre testlerde gecikme gerçekleşti.

Gecikmenin temel nedeni ise düğümlerin güvenlik açığı oluşturması ve bu açığın yeni keşfedilmesi. Buna ek olarak müşterilere daha iyi hizmet vermek adına çeşitli geliştirmelerin hala daha bitirilmediği de açıklandı.

Yine çatallaşma konusunda diğer zincir projeleri de (Raiden gibi) incelenecek.

Güzel bir hard fork örneği olan Konstantinopolis, gecikse de en kısa zamanda piyasada satılmaya başlayacak. Ethereum’da ki yavaşlık sebebiyle ortaya atılan fikre topluluğun destek vermesi ile birlikte bu karar alınmıştı.

Raiden ağının geliştiricisi olan Lefteris Karapetsas, halka açık bir forumda ise topluluğa destek vereceğini belirtti. Etkili bir şekilde testin nasıl yapılacağını detaylı bir şekilde anlattı.

Ethereum çekirdek geliştiricilerin ise 30 Ekim tarihinde Prag’da Devcon adlı konferansa bu testleri yetiştirmeyi planlıyor. 4,23 milyon adet blokun da test edileceği bilgisi de gelen haberler arasında.

Şuanda kripto para topluluklarında ise bu testin sonucu ile birlikte çatallaşma süreci beklenmekte. Ethereum sahiplerine ise çatallaşma sonucunda yeni coin olan Konstantinopolis’in hediye edileceği bekleniyor. Birçok kişi bu yüzden son aylarda yatırımlarına Ethereum’u da eklemiş durumda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here