Ülkeler arasında yaşanan ekonomik gerginlikler kripto para dünyasını ne kadar etkiliyor bilinmez. Ancak kripto para dünyasında da bir takım sorunlar var. En büyük 10 kripto para dalgalanmaya devam ediyor. En yüksek hacme sahip olan kripto paraların çok hızlı çıkışlar ve inişler yaşaması bu piyasaya olan güveni bir kademe daha düşürüyor. 17 Ekim 2018 tarihi itibariyle 10 kripto paranın 7’si düşüş yaşadı.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CTFC) eski yönetim kurulu başkanı Gary Gensler kripto paralar ile açıklama yaptıktan sonra yaşanan bu düşüş elbette yatırımcıları üzdü. Gary Gensler, kripto paraların regüle edilmesi ile beraber kripto paraların ciddi bir değişim içine girdiğini savunan Gary Gensler,”Kripto paralar geleceğin bir parçası olmak istiyorsa kesinlikle belli kurallara uymalı, ayrıca yatırımcıların korunması gerekiyor. Yasal olmayan her türlü aktivitenin bir anca yasaklanması ve keskin kuralların çekilmesi gerekiyor.”

Bitcoin’de Düşüş Yaşamaya Başladı

Kripto para dünyasında yaşanan olumsuz gelişmelerin ardından öncü sayılacak ve piyasada çok fazla yatırımcısı olan kripto paraların düşüş yaşama süreci de başladı. En fazla tercih edilen ve piyasada en çok yatırımcısı olan 10 kripto paradan 7’sinde düşüş yaşanmaya başlandı. Bir ileri bir  geri şeklinde yaşanan kripto para sancılarının ardından Bitcoin’de düşüş yaşayan kripto paralar arasına girdi.

Bitcoin son 24 saatlik dilimde 0.94 düşüş gösterdi. Ripple, Stellar ve Cardano artış gösteren kripto paralar arasında yer alsa da yatırımcıları memnun eden bir yükselme yaşanmadı.  Sizler için 10 popüler kripto paranın ne derece düşüş ve artış gösterdiğini aşağıda belirttik.

1.Bitcoin yüzde 0.94

2.Ethereum yüzde 0.43

4.Bitcoin Cash yüzde 1.72

5.EOS yüzde 0.61

7.Litecoin yüzde 2.53

8.Tether yüzde 0.21

10.Monero yüzde 1.06 düşerken

3.Ripple yüzde 3.50

6.Stellar yüzde 2.66

9.Cardano yüzde 0.54 arttı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here