Emin Gün Sirer, En İyi 5 Kripto Para Değerlendirmesi

Blockhain alanının en gözde isimlerinden birisi olan Emin Gün Sirer en iyi 5 kripto para değerlendirmesi yaptı. Emin Gün Sirer’e göre kripto paraların geleceği nasıl olacak?

Bitcoin

Bitcoin çok sayıda insanın sevdiği bir sistem, Satoshi de hepimizin saygı duyduğu bir isim ayrıca Bitcoin’in arkasında çok iyi bir geliştirici ekip var. Sisteminde bazı sorunlar olsa da gelişmeye değer bir proje olarak görüyorum.

Ethereum

Ethereum belki de en garip ve ilginç sistem, bu sistemi seviyorum ve her zaman arkasındayım. Bitcoin’den daha farklı bir protokolü var ve sanırım bu da Ethereum’u farklı kılıyor. 15 saniyede oluşturulacak blok şeklinde bir tasarımı var. Ethereum bence bir kaç sene içerisinde Avalanche sistemine geçmelidir. Şuan ki sistemleri ve vizyonları arasında bir boşluk olduğunu onlarda biliyor.

Ripple

Ripple son derece ilginç bir proje çalışma prensibi başka merkeziyetçi bir sistem üzerine kurulu, Ripple asla Bitcoin ile aynı olamaz. Korkutulacak tek bir şey var. XRP’nin yüzde 60’ı Ripple şirketinin elinde.

Bitcoin Cash

En sevdiğim sistem ne diye sorsanız Bitcoin Cash özellikle benim için farklı bir deney Bitcoin Cash herkesten farklı bir sistem kendine özel bir merkez sistemi var. Ancak böyle bir topluluğa para yatırma konusunda şüphelerimde var.

EOS

EOS 21 blok üreticisi var. Sürdürülebilir olması için değişmesi gereken çok fazla şey var. Uzun vadeli bir geleceği olduğunu düşünmüyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here