Bağımsız bir şekilde kameraları değerlendiren DxOMark sitesinin genel başkan yardımcısı Nicolas Touchard’a göre, suni akıl destekli kameralar doğru yolda ilerliyor.

Son zamanlarda amiral gemilerinde sıkça gördüğümüz yapay zeka destekli kameralar, kullanıcıların beğenisini kazanmayı başarmış. Kameralar ve cep telefonu kameralarını nesnel bir şekilde değerlendiren DxOMark sitesi de suni zekalı kameralar konusundaki gelişmeleri gönül rahatlığıyla takip ettiklerini belirtti.

Genel başkan yardımcısı Nicolas Touchard’a tarafından yapay akıl destekli fotoğrafçılık, ayrıca mobil hem de başka bir şekilde hala yalnızca bir pazarlama sloganı olarak kullanılıyor. Touchard, reel yapay zeka görüntüleme teknolojisine demin ulaşılamasa da bu yönde sağlam yatırımların olduğunu açıklama etti.

Touchard yaptığı açıklamada, yakın gelecekte fotoğraf makinesi yazılımının ışık koşullarına ast olarak çekim parametrelerini suni akıl yardımıyla düzenleyeceğine inandığını belirtti. Bu konuda atılım bekleyen Touchard, Kaliforniya ve Çin menşeili şirketlerin bu alanda büyük yatırımlarının olduğunu belirtti.

Kaynak : https://www.androidheadlines.com/2018/06/ai-powered-photography-is-getting-there-dxomark.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here