Dx.Exchange son zamanlarda yaptığı projelerle ön plana çıkan borsaların başında geliyordu. Son haber ise borsayı olumsuz etkiledi. Platformun güvenlik çalışmalarını kontrol eden bir yatırımcı, platformda büyük çaplı bir açık olduğunu belirtti ve bunu şirkete bildirdi.

Güvenlik Açığı Büyük Çaplı

Borsa 7 Ocak’da bir lansman gerçekleştirmiş ve kripto para birimleri ile hisse senetleri arasında ki boşluğu doldurmak için hizmetini tanıtmıştı. Bu borsanın en önemli özelliği, Apple, Facebook, Walmart ve diğer halka arz edilmiş şirketlerin hisse senetlerinin kripto varlıklar ile alınmasına olanak tanıması.

Son gelen haber ise borsada sarsıcı bir etkiye sebep oldu. Yasal sebeplerden dolayı kimliğini açıklamayan kişi, yeni kurulan platformda ki açıkların büyük çaplı olduğunu ve finansal verilerin rahatlıkla alınabildiğini iddia etti. Kişinin iddiasına göre sahte açılan hesapla yapılan denemelerle birçok kullanıcının verileri çekilebiliyor. Kişinin aynı zamanda 30 dakika içerisinde 100’den fazla jeton sahibi olduğu da iddia etti.

Borsa ise konu ile ilgili çalışmaların sürdüğünü, yeni bir kuruluş oldukları için bu tarz sorunların olabileceğini açıkladı. Şirket özgün bir proje ile öne çıkarken böyle bir skandalın yaşanması borsa açısından bir yıkım etkisi yarattı. Borsanın güncelleme ile ilgili yaptığı duyuruya bile birçok Twitter kullanıcısı tepki verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here