Dünyaca ünlü kripto donanım cüzdanı şirketi olan Ledger, bugün yaptığı basın açıklamasında Hong Kong’da yeni bir şube açacağını duyurdu. Şirket hali hazırda ki iki merkezi ise Paris ve San Francisco’da bulunuyor. Dünyanın sayılı donanım cüzdanı üreticisi olan Ledger, aynı zamanda birçok muhasebe operasyonlarını da yönetiyor.

Şirket başkanı Pascal Gauthier ise yaptığı açıklamada: “Bu bölgede yatırım yapmak için muazzam miktarda deneyim ve uzmanlık gerekiyor. Bizde bu yardımı APAC şirketinden almayı düşündük. Artan taleplerle rağmen bu şirket kendi alanında yeterliliğe sahip. Tüketicilerin kripto yatırımlarını korumak için bu şirketin bize üst düzey güvenlik sağlayabileceğini düşünüyoruz.”

Ledger, Blockchain.com içinde yazılım sağladığını ve tamamen bu cüzdan ile uyumlu çalışacak bir donanım cüzdanı projesini başlattığını açıklamıştı. Piyasaya ilk kez sürülmesine rağmen 30 milyon kullanıcı hedefleniyor.

Ocak ayında ise Ledger, Avrupalı girişim sermayesi şirketlerinden olan Draper Esprit’e birkaç milyon dolarlık bir yatırım sağlamıştı. Bu şirket ise büyük çaplı ICO’ları yönetmekte.

Ledger şirketinin ise 2017 yılı boyunca 1 milyondan fazla kripto donanım cüzdanı sattığı düşünülüyor. Bu rakamı duyan Google ve Samsung gibi şirketlerde pazarda ki potansiyeli değerlendirmek için yeni projeler yapmayı hedefliyor.

Hong Kong yetkilileri ise şehirde ki kripto faaliyetlerini izlemek için Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu olan SFC’yi görevlendirdi. SFC bu faaliyetleri izleyerek kendi aralarında ki bilgi alışverişinden sonra net bir karar vermesi planlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here