Kripto pazarındaki hareketlilik devam ediyor. Bitcoin 4050 doları geçerken, Ethereum 150 dolarlık direnç seviyesi kırdı. Bu direnç seviyeleri birçok uzman tarafından kırılması beklenen seviyelerdi. XRP’de beklenen büyük değişim yaşanmasa da EOS yükselişine devam ediyor. Litecoin’in 3 ay önceki 50 dolar seviyesine tekrardan geri dönmesi ise sevindirici.

Bu durumun yaşanmasındaki en önemli sebep olarak ise yaklaşmakta olan Ethereum güncellemesi. Ethereum’da uzun vadeli pozisyonlarda yaşanan artış aslında olumsuz bir durum. Kasım ayında da benzer durum olmuş ve Ethereum 60 dolara kadar düşüş yaşamıştı. Daha önceki çatallaşma çalışmaları öncesinde de benzer fiyat artışlarının yaşandığını unutmamakta fayda var.

Yatırımcılara tavsiyemiz kısa pozisyonda kalarak anlık alış ve satış işlemleri yapmaları.

Bitcoin

Bitcoin 3640 dolardan 4058 dolara kadar yükselirken bu durum pazar açısından çok önemli. Toplam yatırım miktarının 70 milyar doları aşması ise gayet olumlu bir gelişme. 19 Şubat’ta başlayan bu yükseliş, çatallaşma çalışmasına kadar devam edecektir. Çalışmanın bu ay içerisinde tamamlanması bekleniyor.

Pazar Hacmi: 71,13 Milyar Dolar

Ethereum

15 Şubatta 123 dolardan işlem gören Ethereum’un değeri 151 dolara yükseldi. İkinci sıradaki koltuğunu korumaya devam Ethereum’da kısa süreli bir ralli başlamış durumda. Fiyatların yükselmesinin sebebi ise Ethereum arzında azalma yaşanması. Aslında talep noktasında bir artış yok fakat güncelleme sebebiyle arz azaldı. Bu durum tersine döndüğünde fiyatlar tekrardan düşebilir. Yatırım miktarında ise neredeyse 3 milyar dolarlık bir artış söz konusu.

Pazar Hacmi: 15,77 Milyar Dolar

XRP

Ethereum üzerinden başlayan ralli XRP’ye pek yaramadı. 18 Şubata oranla çok daha yüksek olan fiyatlara rağmen 19 ile 20 Şubat arasında yakalanan 0,35 dolarlık seviye korunamadı. Haftalık bazda ise %7’lik bir artış söz konusu. XRP yatırım miktarını da sadece 1 milyar dolar arttırabildi.

Pazar Hacmi: 13,47 Milyar Dolar

EOS

Geçen haftaki 2,81 olan seviye 3,93 dolara kadar yükseldi. EOS’un bu kadar yükselmesini muhtemelen birçok yatırımcı ve uzman öngörememişti. Yatırım miktarını da 3.5 milyar dolara çıkaran EOS’da günlük bazda bir artış yaşamadı.

Pazar Hacmi: 3,5 Milyar Dolar

Litecoin

49 dolardan işlem gören Litecoin geçen hafta 42 dolar seviyelerindeydi. 21 Şubat’ta 50 dolarlık direnç seviyesi kırılsa da Litecoin bu seviyede devam edecektir. En değerli ilk 5 kripto para arasında yer alan Litecoin 2019 yılına iyi başlarken kriptonun kurucusu da 2019 yılının Litecoin’in yılı olacağını çok önceden açıklamıştı.

Pazar Hacmi: 3,02 Milyar Dolar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here