Namecoin ‘nin Özellikleri

#Namecoin Ne İşe Yarar?

En yenilikçi altcoinlerden biri olan Namecoin, aramalarda ağ trafiği oluşturmayarak gizliliği sağlar. Bitcoinin çok çok uzağında olmasına rağmen yakın bir gelecekte en iyi altcoinler listesine gireceği gözüyle bakılmaktadır. Dijital Namecoinler ile işlemler ve alışverişler yapılabilir ve rastgele kayıtlar yapabilir. .bit alan adını kullanarak web sitelerine ulaşabilmekte ve sanal olan parayı arttırıp gerçek paraya çevirme olanağı sunmaktadır. Temel olarak Bitcoin yazılımından farklı olmasa da, yazılımı biraz farklıdır ve diğer altcoinleri kullananlar bu altcoine geçtiği zaman farklılığı hissederler. Güvenli ve merkeziyetçi bir yapısı bulunmaktadır.  Bitcoin’den farklı olarak işlemleri kendi blok zinciri işlem veri tabanında saklayabilir. Namecoin, çoğunlukla çevrimiçi borsalarda işlem görmektedir. Teknik açıdan bakıldığı zaman Bitcoin teknolojisine dayalı anahtar aktarma sistemidir. Kredi kartı veya başak ödeme araçları ile yapılan alımlarda işlemler hiçbir şekilde iptal edilemediği için Namecoin elde edilemiyor. SHA256 şifreleme yöntemini kullanmaktadır ve bu sayede işlemler güvenli bir şekilde yapılabilmektedir. Bitcoin gibi azalan bir sistemdir ve madenciliği yapılabilmektedir. Şu ana kadar küçük yatırımcılar tarafından kullanıldığından pek bir ilerleme kaydedememiştir. Büyük yatırımcıların bu kripto parayı kullanması sonucu ilerleme kaydedeceği öngörülmektedir.

#Namecoin Ne Yapar?

Bitcoin’in ilk çatalı olan Namecoin, en yenilikçi altcoinlerden biridir. Merkezi olmayan bir DNS’yi ve birleştirilmiş bir madenciliği ilk uygulayan sistemdir. Rastgele adları güvenli bir şekilde kayıt eder ve aktarır. Bu adlara en fazla 520 baytlık bir veri eklenir.

#Namecoin Ne İçin Kullanılır?

Kullanılan internetin sansürlere karşı daha dirençli olmasını sağlayarak, özgürce konuşma haklarını çevrimiçi olarak korumak için kullanılır. .bit yüksek düzey alan adlarını kullanarak web sitelerine erişimi kolaylaştırır.  GPG anahtarı, e-posta, TLS parmak izleri, bitmesaj adresi, BTC adresi gibi kimlik bilgilerinin korunmasını sağlar. Gelecekteki hedefleri arasında ise, tahviller ve hisse senetleri, oy, dosya imzaları, emanet ve noter hizmetleri gibi hizmetler bulunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here