Burada uzun uzun Bitcoin nedir gibi kavramlara girmeden Bitcoin arkasındaki Blockchain teknolojisinin bizlere ne sunduğudur.

Bitcoin ‘nin Özellikleri

  1. Gizlilik
  2. Şeffaflık
  3. Güvenirlilik

1 – Gizlilik ile başlayalım kısaca bahsedeceğiz, Bitcoin ‘nin çıkış amacı aslında insanlar bir birine  hızlı bir şekilde para göndersin. Bu gönderilen paraların takip’i yapılamasın.

Şimdi günümüzde hızlı para transferi diyince Bitcoin alternatifi olan bir çok para birimi mevcut, Malesef hız konusunda Bitcoin’nin arkasında bulunan teknoloji biraz yavaş kalmaktadır.  Bitcoin’de hızlı transfer işleminin gerçekleşmesi için bir kaç faktörün bir araya gelmesi gerekmektedir.

Ayrıca gizlilik olayı Bitcoin ‘nin en güzel özelliklerinden biri sayılabilirdir ki günümüzde Bitcoin’nin arkasındaki teknoloji buna imkan vermiyor artık.

Tabi bununda belli başlı sebebleri var, Kara para aklama, Kullanıcınların daha çok talep etmesi gibi, Malesef bitcoin bu konudada yetersiz kaldı sanırım bundan sonrada böyle kalmaya devam edecek.

2 – Şeffaflık konusu ise insanların transfer olaylarını açık bir şekilde görmesinde yatıyor. Buda güvenirliliği arttırıyor.

3 – Güvenirlilik konusu bilindiği gibi bu Blockchain Network ‘ ü hacklenemiyor. Çünkü düz mantık olarak ele alıyoruz, hacklenmesi için Bitcoin kullanıcılarının bir çoğunun hacklenmesi gerekiyor.

Biz burada çok detaya girmiyoruz çünkü bir çok koin haber sitesinde bitcoin nedir ne değildir detaylı anlatılmıştır, Bizim yapmak istediğimiz bu Kripto Paraların temsil ettiği taşıdığı özellikleri sizlere anlatmaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here