Kripto para sektörü giderek büyüyor. Büyüyen her sektörde olduğu gibi kripto paralar içinde güvenlik sorunları ile ilgili her geçen gün yeni olaylar ortaya çıkıyor. Daha önce Fidelity kripto para piyasasına giriş yaparak güvenlik hizmeti vermeye başladı. Coinbase ve Bitgo ile benzer çözümler bulma üzerine çalışmalar yapan şirketlere bir yenisi daha ekleniyor.

İngiltere merkezli olan bir şirket daha kripto para piyasasına girmeye hazırlanıyor. Güvenlik ihlalleri ve daha güvenli kripto paralar için artık G4S’de bu piyasada yer alacak. Şirket kripto para sektöründe güvenli depolama hizmeti sunmak için çalışmalarına başlamaya hazırlanıyor.  Daha önce finans sektöründe hizmet veren ve halen daha bu sektörde çalışmalar yapmaya devam eden G4S artık kripto paraların güvenli depolanması konusu için çalışmalar yapmaya başlayacak. Giderek büyüyen kripto para piyasasının güvenli bir hale gelmesi için uzun süredir çalışmalar yapılıyor. G4S ana amacı birçok etkinlikte yer almak ve güvenliği sağlamak şirket yılların verdiği tecrübe ile artık kripto para alanında da hizmet vermeye başlayacak.

Otoritelere göre çok sayıda büyük firma kripto para güvenliği hakkında çalışmalar yapıyor. Süreç şuan da yavaş ama sağlam ilerliyor. Fidelity ve benzeri şirketlerin bu piyasada yer alması ve piyasa da söz sahibi olması şüphesiz çok sayıda insan için çok önemli bir süreç olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here