26 Ekim 2017 Tarihinde Deex adında bir ICO duyurusu yapıldı, Nedendir bilinmez demiyorum, Türk arkadaşların bir çoğu bu ICO’ya akın etti. Bunun nedeni insanları kullanarak para kazanma çabasında olan ve bu sektörde bir çok terime yabancı amatör kişilerdir.

B.I adında bir şahıs  ve diğer şahışlar gibi herkes bu ICO’nun  her yerde her platformda reklamını yaptı, Sonuç olarak ICO tamamlandı ve toplamda 11.623 ETH toplandı,

Borsanın açılış tarihinde Açılmaması

Yöneticilerin cevap vermemesi

Bu projeye olan güveni bitirdi, artık bu saatten sonra borsa açılsa bile, insanların bu projeye sıcak bakacağını sanmıyor ve sitemizde bu projeyi SCAM olarak işaretliyoruz.

5 YORUMLAR

  1. merhaba. ben bir kere bile ref link paylaşmayan daha önce bayram ılgın denen şahıstan haberdar olmayan biri olarak yazıyorum. deex tokene yatırım yaptıktan sonra bayram ılgın denen şahıstan dolayı deex token scamdır ithamlarına sık sık denk geldim. araştırdım adam ponzi oluşumlarında bulunmuş evet. bu demek olmuyor ki bu şahıs varsa işin içinde ise kesinlikle scam olacak. benim canımı sıkan nokta ise bu paylaşımı yaptınız tamam iyi güzel. ama yarın bir gün deex borsası açılırsa paşa paşa silip hiç birşey olmamış gibi davranacaksınız. ponzi de çıkarsa biz demiştik diyeceksiniz. elbette kişisel görüş belirtmek sizin hakkınız ama bayram ılgın kim ya nasıl bir mantıkla tek adam üzerinden böyle bir değerlendirmede bulundunuz? demişsiniz ki “borsanın gecikmesi ve yöneticilerin cevap vermemesi tüm güveni kırdı” arkadaşım benim güvenim kırılmadı neden mi çünkü roadmapa göre zaten tam tarih belirtilmemiş mart ve aralık ayları arasında açılış yapılacak denmiş hayrola aralık ayı geçti de ben mi bilmiyorum ? ayrıca yetkili açıklamaları da geliyor merak etmeyin. mesela geçenlerde deex borsası üye alımına başlayacak denildiği zaman sitede falan duyuru yapılmadı gerekli adminlere haber verildi onlarda bizlere ulaştırdı. 3 gün geçtikten sonra gerçekten de deex üye alımına başladı. karşılaşılan sorunlar deex türkiye yetkilisi salavat beye telegram üzerinden haber ediliyor salavat bey bunu site yöneticilerine haber ediyor. yine örnek vereceğim geçenlerde bts alt yapısına kaydolurken şifre hatasından dolayı hesabına erişemeyenler salavat beye durumu iletti ve bir kaç gün sonra deex bu şifre sıfırlama sorununu çözdü. ne demek oluyor bu doğru kanallardan iletişim sağlanabiliyormuş. sorunlar hallediliyormuş. kusura bakma da bu oluşumu karalarken hiç mi ulan ya scam değilse insanların güvenini boş yere kırarak hata ediyorsam diye düşünüyor musun ? onu da geçtim yalancı çıkmak size dert değil mi ? deex ile ilgili bir gecikme de söz konusu değil. ico satışı biteli 2 ay bile olmadan neyin gecikmesinden bahsediyoruz? hem kaldı ki gecikme olsa bile ki çoğu projede bu tarz şeyler normal karşılanır. kalkıp da bu scam dır demek doğru değildir. bayram ılgın denen şahıs çok insanın canını yakmış belli ki burnundan gelir umarım. bazen ben de ponzici adam var acaba scam mı diye düşünüyorum. ama deex ico satışı bitmesine rağmen deex ceosu kendi ülkesi dışında konferans düzenledi. ceo ya baktığım zaman ufak da olsa projelerde yer almış geçmişi olan bir insan. scam olsaydı 1.5 ay geçmesine rağmen uğraşmazdılar kaçar giderdiler. bir de bu açıdan bakalım lütfen. son olarak site yüksek ihtimalle mayıs ayının ortalarına varmadan açılacaktır.

  2. Hala scam olduğunu düşünüyor musunuz ki bu yazı burada duruyor.Borsa açıldı güncellemer ard arda geliyor. Site mobil uyumlu hale getirildi.Gayet de hızlı ve kullanışlı.5 Şubata kadar Masternode başlayacak.Bence geç olmadan siz de alın sonra bu yazıyı yazdığınıza üzülürsünüz.

  3. Şu an piyasa stabil ve bütün projelerde 1 yılı aşkındır düşüş var ve pump dumb coinleri harici hiç bir projede istikrarlı bir yükseliş ben göremiyorum… Deex in ilerleyen dönemlerde altyapısı sağlam bir yatırım platformu olacağını düşünüyorum. Ekibin ara ara gecikmeli de olsa geliştirmeleri ve teknik aşamalarda kat ettiği yola da bakarsak projenin scam bir proje olmadığı zaten ortada. Şu an node lar kuruldu.. Merkezsiz borsalarda olmayan 2FA ve işlem gizliliği gibi özellikler eklendi. Deex karma ve hisse avantajı olan bir proje. Dolaşımda da yaklaşık 56 milyon (bakın milyar demiyorum!!) coini var…. Proje scam değil. Ortada gerçekten bir emek var. Başarıya ulaşacaklardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here