Ethereum odaklı projeler geliştiren bir girişim şirketi olan ConsenSys, asteroitleri incelemek adına bir Uzay bir girişimi olan Planetary Resources adında ki şirketin tamamını satın aldığını açıkladı. Kaynaklardan gelen bilgiye göre ConsenSys, şirketi devraldı ve gerekli olan tüm işlemler sona erdi. Anlaşma şartları açıklanmasa da bu haber CEO Chris Lewicki tarafından doğrulandı.

2012 yılında kurulan bu uzay şirketi, madencilik için asteroidlerin kullanılması ile ilgili araştırmalar yapıyor. Şirket Arkyd-6 kızılötesi görüntülemesi testi başarılı bir şekilde gerçekleştirmişti. Şirket fon noktasında sıkıntı çektiği için bu yılın ortalarından beri bir kaynak arayışı içerisindeydi.

ConsenSys kurucusu Joe Lubin yaptığı açıklamada: “Bu şirketi ve çalışmalarını uzun süredir takip ediyoruz. Uzaya karşı hayranlığım çok fazla. Ekosisteme derin bir alan kabiliyeti getirmek ve insanlığın yeni toplumsal kurallar inşa etmesine yardımcı olmak için uzay araştırmaları büyük önem taşıyor. Bizde bu amaçla bu şirketi satın aldık.”

Lewicki ise yaptığı açıklamada: “Ekibimizin göstermiş olduğu olağanüstü başarılardan dolayı onlara teşekkür etmek istiyorum. İnsanlığın etki alanını genişletmek için elimizden geleni yapacağız. Son 10 yılda, Gezegensel Kaynaklar teknoloji, iş, hukuk ve politika gibi alanlarda birçok katkı sağladılar.”

Editör Yorumu

Kripto para şirketinin uzay araştırmaları yapan bir şirketi satın alması ilk kez yaşanan bir durum. Uzay araştırmaları yapan şirketler testlerin maliyetli olması sebebiyle kaynak sıkıntısı yaşıyorlar. ConsenSys şirketi yapacağı başarılı bir ICO çalışması ile birlikte gerekli kaynağı rahatlıkla toparlayabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here